Кухня

Компанія Садівник в Києві

Серед сільськогосподарських добрив компост займає гідне місце. Він не тільки безпечний для вирощування продуктів харчування, не шкодить екології, а й доступний для самостійного виготовлення. Це одне з найпоширеніших добрив, без якого сучасні дачники не проводять і сезону. Воно безпечно і вкрай ефективно в садівничої діяльності. 

Компанія Садівник в Києві

Если вас интересует компанія Садівник, стоит заглянуть на этот сайт uhod.com.ua вы найдете компанія Садівник в Києві отличного качества и по доступной цене.

Виготовлення компосту на присадибній ділянці досить просте заняття. З його допомогою можна не тільки заготовити якісний прикорм для власного саду, але і позбутися від бадилля та іншого рослинного сміття, яким рясніє господарство. Варіантів приготування компосту маса і кожен садівник може вибрати спосіб, який підходить саме йому. Але саме цивілізоване рішення, яке допоможе уникнути неприємних запахів і рою мух - це компостери для дачі.

Різновиди садових компостерів

Сучасна садівнича індустрія може запропонувати найрізноманітніші варіанти конструкції дачного компостера.

У більшості випадків компостер є акуратний контейнер, який органічно виглядає на присадибній ділянці і доповнює садовий пейзаж. Його застосування можливе до настання заморозків, а після чищення він може спокійно зимувати на вулиці, чекаючи наступного сезону.

При бажанні можна підібрати пристрій, обладнане найрізноманітнішими технологічними пристосуваннями. Для власної ділянки можна підібрати баки з оригінальним дизайном, забарвленням або природною формою. 
Серед різноманіття промислових компостерів найбільшою популярністю користуються такі моделі:

 • Компостні ящики. Більшість технологій виробництва компосту передбачає звичайні пластикові контейнери з щільною кришкою. У більшості випадків конструкція ящика збірна, її зручно і легко збирати і демонтувати на зимовий сезон. Однією з найбільш популярних конструкцій є компостер садовий 800 л з кришкою. Його можна розмістити в будь-якому зручному куточку саду, що не зайнявши при цьому багато місця. Блокова конструкція дає можливість без зусиль збирати і транспортувати його після дачного сезону. Різноманітність форм і колірних рішень дозволяє підібрати прийнятний варіант для будь-якої ділянки.
 • Термокомпостери. Це пластиковий компостер з особливими стінками, які працюють, як звичайний термос. Такий пристрій дозволяє виробляти компост цілий рік, незалежно від погодних умов і температурного режиму. Навіть в морози такий контейнер збереже постійність внутрішнього середовища і створення добрива не зупиниться. А в літній період виробництво якісного компосту буде протікати на порядок швидше, ніж в звичайних умовах. Конструкція типу волнушка, завдяки своїй формі, без дна, не накопичує вологу і дозволяє швидко вивантажити готовий компост.
 • Вермікомпостери. Це спеціально обладнані контейнери, в яких виробництво садового прикорму відбувається не тільки завдяки гниття і бродіння, але і процесам життєдіяльності земляних черв'яків. Після заповнення ящика рослинними відходами в майбутній компост додаються черви, які поступово переробляють рослинність в чорну субстанцію, що нагадує чорнозем. Таке добриво прекрасно підживлює природний грунт на ділянці і може застосовуватися як органічна добавка в садівничої діяльності.

Асортимент дачних конструкцій для виробництва компосту вразить навіть прискіпливого покупця. Існують моделі, що імітують природний ландшафт: камені, земляні нерівності. Можна вибрати будь-який обсяг і конструкцію в залежності від потреб присадибного господарства.

самостійне виготовлення

Самостійне виготовлення компостера для присадибної ділянки - завдання здійсненне. Завдяки фінською технологією виробництва ємності для компосту у садівників є можливість без особливих зусиль виготовити садовий компостер своїми руками. Для облаштування на дачній ділянці контейнера можна скористатися найрізноманітнішими матеріалами. Так, саморобні компостери можна виготовляти з шиферу, деревини, цегли та інших будівельних матеріалів. Варто подбати про те, щоб обраний матеріал не пропускав воду і був стійкий до гниючих компосту. Також варто передбачити те, як ємність буде очищатися і наповнюватися. Важливо передбачити укриття від опадів і птахів.

Виготовлення ємності для створення екологічно-чистого добрива проходить в кілька етапів:

 • Вибір місця. Необхідно пам'ятати, що в процесі гниття рослинність виділяє неприємні запахи, і зайва волога підтікає і просочується в грунт. Саме тому у своєму розпорядженні майбутню конструкцію краще на відстані не менше 12 м від житлових будинків і на відстані більше 20 м від джерел води, це дасть можливість убезпечити свій побут від небезпечного впливу процесів гниття. Крім того, потрібно вибрати місце, де компост НЕ буде підтоплюватися дощовою водою, для цього варто уникати низин і підніжжя пагорбів.
 • Розробка конструкції. До початку робіт необхідно накидати креслення, вони можуть позбавити від очевидних прорахунків при складанні конструкції і допоможуть розрахувати витрати матеріалів. Згідно фінською технологією майбутній дачний контейнер буде являти собою куб, а конструкція - ящик з трьох секцій. Подібні конструкції дають можливість забезпечити безперервний цикл виробництва добрив.
 • Підбір матеріалів. Міцні дошки, які здатні витримати масу споруди, завтовшки не менше 10 мм. Для правильного складання конструкції знадобляться 45 дощок довжиною 100 см, 25 дощок довжиною 300 см. П'ятисантиметрову брус довжиною 100 см - 8 штук, антисептик для дерева, олійна фарба і 12 накладних віконних петель з шурупами. Такої кількості матеріалу вистачить на повноцінну конструкцію.
 • Збірка. До початку збирання потрібно обробити дошки від гниття, покривши їх антисептичним засобом. Після необхідно зібрати з дощок бічні стіни конструкції, закріпивши їх шурупні кріпленням. Коли стінки будуть встановлені їх треба додатково обшити дошкою на двох стінах стик в стик, а на що залишилися з зазором в сантиметр. На задній стіні і днище потрібно залишити зазори по сантиметру. На передній стіні під час обшивки слід залишити знизу 20 см для установки дверцят. В кінці збираємо кришку для контейнера, залишивши місце спереду для внесення органіки на переробку. Після закріплення нижніх дверцят і люків на кришці контейнер готовий до застосування.
 • Експлуатація. Завдяки трьома секціями, процес виробництва компосту буде відбуватися безперервно. Для початку процесу потрібно в першу чергу почати з першої секції і в міру готовності добрива заповнювати такі відділення. При переробці бур'яну, якої рясніють дачні ділянки, потрібно вносити бур'яни в середній відділ, тоді висока температура не дасть можливості небажаним насінню прорости і зіпсувати добриво. У міру вилучення добрив з секції потрібно не забувати поповнювати наступний контейнер.

Подібний пристрій здатне задовольнити всі потреби дачної ділянки на сезон: переробити все органічні відходи, надлишки рослинності господарства і удобрити грунт в городі і саду для отримання відмінного врожаю.

Практичні поради щодо застосування

Створення якісного компосту - заняття не хитра, але якщо ігнорувати певні прості правила результат може не тільки розчарувати, але і завдати серйозної шкоди присадибному господарству:

 • Сировина. Для переробки відходів підійде практично будь-яка органіка: залишки органічної їжі, бадилля, опалого листя, зіпсовані овочі і фрукти, водорості і навіть гній. Але, ні в якому разі, не можна допустити потрапляння в компост посліду тварин і птахів, хімічних компонентів і промислових відходів.
 • Активація процесу. Ізольована середу і правильні умови сприяють швидкому і якісному процесу дозрівання добрива. Необхідно створити постійний температурний режим і стежити за рівнем зволоженості, для цього потрібно захистити ємність від протікання і підтоплення.
 • Підготовка сировини. Для більш ефективного процесу переробки все відходи потрібно подрібнювати і прагнути укладати шарами, змочуючи кожен шар невеликою кількістю води. Також можна додавати між шарами покупні добрива.
 • Розміри контейнера. У невеликих обсягах процеси гниття і створення прикорму для саду проходять швидше і якісніше. Тому великим конструкцій краще віддати перевагу менші або компостери з декількома відділеннями.
 • Конструкція. Пластикові контейнери практичні і порівняно дешеві. Але при настанні морозів застосування такого обладнання неможливо. При потребі в компості взимку, наприклад, для тепличного господарства, оптимальним рішенням стане термокомпостер. Подібні пристрої оснащені вбудованими датчиками вологості і температури і здатні переносити заморозки без шкоди для процесу визрівання.

Щоб контейнер прослужив довго і працював ефективно необхідно дотримуватися правил безпечної експлуатації:

 • не варто заповнювати бак сміттям: пластиком, склом, кольоровим папером, камінням, гумою і хімікатами,
 • компостер необхідно розміщувати подалі від відкритого вогню і не можна викидати в ємність палаючі і тліючі предмети,
 • при наявності регулятора температури необхідно коригувати роботу пристрою в залежності від змін навколишнього середовища,
 • в літній період необхідно рідше діставати компостну суміш з ємності, а взимку подібну процедуру виконують частіше і закладку сировини необхідно робити в меншій кількості,
 • заповнення ємності повинно бути до максимальної позначки, таким чином буде забезпечуватися циркуляція кисню в баку,
 • вчасно зливайте надлишок вологи,
 • якщо ємність не призначена для роботи в зимовий період, при настанні холодів потрібно очистити компостер від залишків суміші і вимити його без застосування хімічних засобів.

Перед початком застосування будь-якого виду обладнання для компосту необхідно ретельно вивчити інструкцію від виробника і дотримуватися рекомендацій.


Правильне використання обладнання для створення компосту - запорука створення якісного добрива для ділянки. Витрати на придбання компостного устаткування окупаються швидко, адже якісний прикорм для садових культур проводиться на місці і абсолютно безкоштовно. Подібні пристрої легкі у використанні і безпечні для дачного господарства. 
Застосування садового компостера дуже ефективно. З його допомогою на дачній ділянці виникає безвідходне виробництво, адже для компостування можна використовувати і органічні відходи, що вирішує проблему їх утилізації.