Новини ремонту

Поради щодо підбору свердла по металу

Поради щодо підбору свердла по металу Під час будівельних, оздоблювальних робіт, або просто в ході побутових ситуацій іноді потрібно зробити отвір в металевій поверхні. Звичайне свердло навряд чи впоратися з цим завданням, враховуючи специфіку матеріалу.

Будівельні магазини пропонує цілий ряд свердел, які допомагають впоратися з металом:

1. Циліндричні спіральні. Класичний варіант свердла для побутових потреб, матеріалом для виготовлення якого служить швидкорізальна сталь HSS або Р6М5. Але самим якісним варіантом матеріалу є сталь Р18, хоча знайти його не так просто. Бувалі майстри рекомендують спробувати відшукати свердло по металу ще радянського виробництва, так як вони служать значно довше сучасних.

2. Конічні. Використовують такі свердла при роботі на свердлильному верстаті, відмітна особливість їх – конічна форма, яка служить для затискання свердла. Також окремі моделі дрилів підтримують такий тип кріплення: зазвичай це дворучні інструменти, що відрізняються тихохідності. Варіант використання дрилі з конічним свердлом найбільш підходящий, якщо потрібно просвердлити отвір значного діаметра.

3. Корончаті. Також для отримання великого діаметру в металевій поверхні може бути використано корончатое свердло: інструмент дуже схожий на аналогічний для бетону, однак не оснащений твердосплавними напайками. Для виготовлення застосовується швидкорізальна сталь, саме свердло оснащене частими зубцями, відмінно проробляючи отвори від 30 мм: товсті листи швидше за все будуть не по зубах коронці.

4. Ступінчасті. Відносно новий винахід, що дозволяє свердлити як дрібні, так і великі отвори, однак при цьому товщина металевого листа повинна бути не більше 2 мм Дуже зручний варіант для професійної діяльності з різними металевими листовими матеріалами. Гранична величина діаметра ступеневої свердла становить 30 мм.

5. Твердосплавні. Добре просвердлює міцні метали, що не піддаються свердел інших типів. Оснащені наконечником з побідиту, гостро заточеним і однобічно: це дозволяє інструменту добре входити в металеві шари.

6. Ліві. Призначаються для того, щоб висвердлити зламався гвинта або болта, що неможливо зробити свердлом з правобічної орієнтації.

Поради щодо підбору свердла по металу

7. Підвищеної точності. Для надточного свердління найбільш підійде цей тип свердла: зазвичай вони мають маркування А1 або В1, що вказує на ступінь точності свердління.

8. Кобальтові. Мають гарну стійкість, справляються навіть з самим твердим металом. Від звичайного відрізняється за спеціальною маркування

9. Жовті. Оснащені титановим покриттям, що дозволяє довго зберігати інструмент, що не побоюючись його ржавіння.