Новини ремонту

Що таке мармурова штукатурка

Що таке мармурова штукатурка Незважаючи на незвичність назви, мармурова штукатурка застосовується в якості фінішної обробки досить давно, ще з античних часів. На якомусь етапі історії розвитку будівельних технологій про неї згадали і знову почали широко застосовувати.

Свою назву мармурова штукатурка отримала через використання специфічних наповнюють матеріалів: в основному це мармурова крихта та пил. В якості зв'язуючого компоненту найчастіше застосовується сополімерна акрилова емульсія. Присутні і деякі добавки у вигляді барвника, консервантів і спеціальних присадок – в основному це антисептики, водооталкиватели і біоциди.

Завдяки широкому спектру мармурової колірної гами відкривається можливість для експериментів по створенню різних покриттів. При цьому важливо враховувати, що мармурові наповнювачі являють собою не завжди чиста речовина: дуже часто застосовуються комбінації з гранітом. Це дає можливість повідомляти штукатурці деякі специфічні характеристики. Основне достоїнство мармурової штукатурки – її підвищена механічна стійкість, що дає можливість служити довго, без втрати основних характеристик. Вищезазначене різноманіття колірної гамми дозволяє досягати хорошу оригінальність при оформленні будівель і приміщень, при цьому отримані поверхні виходять «незамкнутими», через властивості пропускати пар. Важливим фактором виступає і повна відсутність у складі штукатурки токсичних компонентів.

Що таке мармурова штукатурка

Ці та інші характерні достоїнства пояснюють універсалізм матеріалу, з успіхом застосовується як всередині приміщень, так і в якості фасадної обробки. Відмінні декоруючі властивості дозволяють уникнути подальшої фінішної обробки: при цьому зовні мармурова штукатурка виглядає дуже респектабельно. Дуже зручно те, що під мармурову штукатурку підійде практично будь-яка підстава – всі різновиди бетону, цегла, звичайна штукатурка, гіпсокартонні і ДСП-плити. Головне, щоб поверхня була сухою і чистою, з проведеними роботами по вирівнюванню. За своїми характеристиками цей вид штукатурки все-таки більше підходить для обробки приміщень нежитлового типу. Це різного типу коридори, холи, сходові клітки, офіси і т. п. В цьому плані даний матеріал дуже схожий з іншими декоративними штукатурками, виконаними під мармур.