Новини ремонту

Відкатні ворота плюси і мінуси

Відкатні ворота плюси і мінуси Останнім часом на заміських ділянках встановлюються саме відкатні автоматичні ворота, які не тільки відрізняються привабливим зовнішнім виглядом, але і вважаються найбільш практичними.

Ними зручно користуватися завдяки зрозумілому робочого механізму, так і термін експлуатації подібних воріт чималенький. Однак, разом з позитивними якостями є і деякі негативні, про що детальніше поговоримо нижче. На даний момент компанія «Ryterna» пропонує асортимент автоматики для подібних конструкцій, що може бути корисно для самостійної установки - http://ryterna.com.kz/products/automation/avtomati.

Відкатні ворота плюси і мінуси

Позитивні якості

Відкатні або як їх ще називають зсувні ворота, мають чимало безумовних переваг, серед яких можна виділити такі:

• завдяки компактним розмірам самої конструкції подібні ворота використовують мінімальну кількість території на заміській ділянці, не перекриваючи корисну площу спереду і «з тилу». Це перевага найчастіше цінують ті водії, які підганяють авто ближче до воріт, не турбуючись, що машина завадить відкривання воріт;

• такі ворота користуються великим попитом у багатьох регіонах Росії. Пояснюється це наступним: щоб ворота безперешкодно відкривалися, їм не завадять ні замети близько конструкції, ані снігові замети. Виходячи з цього, обмежень для проїзду автомобіля в зимовий час року просто немає, хіба що його власна прохідність;

• варто відзначити ту саму прохідність, а саме – яка пропускна здатність доступна відкотних воріт. Тут все варіюється від того, який тип воріт встановлюється. Приміром, якщо це консольна конструкція, то перешкод немає зовсім, не рахуючи самої ширини. Відкатної механізм, який передбачає також наявність консольних напрямних роликів, мотора, противаги і так далі розташовані вздовж паркану. Зауважимо, що конструкція може бути і підвісний, тобто всі необхідні елементи для роботи розташовані в спеціальній балці над отвором воріт, що і може стати певним обмеженням по висоті.

Деякі негативні характеристики

Основні мінуси такої конструкції воріт укладаються безпосередньо в особливостях монтажу. В цьому випадку потрібно споруджувати котлован під фундамент, заливати його бетоном разом з арматурою, налагоджувати механізм.

До того ж, щоб пристрій було встановлено якісно і надійно, слід передбачити вільний простір збоку воріт (потрібно 1.5 метра вільної ширини котловану і від 3 до 5 метрів довжини, виходячи з того, наскільки широкі ворота). Саме із-за особливостей монтажу відкатні ворота практично на 20% дорожче, якщо порівнювати їх з орними конструкцією (обидва варіанти передбачають встановлення автоматики).

По суті, регулярне технічне обслуговування відкатним воріт не потрібно. Однак, важливо відстежувати роботу електропривода.

Незважаючи на всі негативні характеристики, можна сміливо заявити, що вони компенсуються особливостями самої конструкції: тут і велика вільна площа, і надійність, зручний в'їзд і виїзд та багато іншого. До того ж, не потрібно монтувати на ворота замок, тому що в якості запірного механізму передбачається електромеханічний привід.