Новини ремонту

Анаеробні гелі

Анаеробні гелі Рідина тієї чи іншої в'язкості, як відомо, здатна тривалий час залишатися в повітрі без зміни властивостей, тобто в стабільному стані. Однак при попаданні подібних складів у вузькі щілини між різними металевими поверхнями, у разі відсутності в повітрі кисню і при контакті з металами, починається їх швидка полімеризація без розширення або усадки.

Утворюється тверда, міцна термореактивних пластикова маса, що заповнює різьбові зазори, що володіє адгезією до металу різьби.

В результаті - надійна герметичність незалежно від робочого тиску і посиленого згвинчування з'єднання - забезпечена. Здатність анаеробів тверднути лише в невеликих проміжках є найбільш цінною, так як надлишки складу на відкритих поверхнях залишаються рідкими, завдяки чому сідла клапанів і робочі канали не засмічуються. Не затверділі склади зовні можна легко видалити за допомогою серветки, а з внутрішньої сторони - змити водою. Інструменти і руки після роботи з складом бажано ретельно промивати водою з використанням мила.

Основна перевага полягає в граничній простоті використання гелю. Не менш важлива і легкість складання, яку забезпечують змащувальні властивості складу. Різьба ущільнюється незалежно від зусилля скрутки, з'являється здатність функціонувати в умовах великого тиску аж до розриву труб.

Найкраще поєднання вартості та надійності з точки зору економії. Крім того анаеробним гелям властива підвищена хімічна стійкість до масел, спиртів, антифризам, бензинів, фреонам та іншим речовинам.