Новини ремонту

Виробництво керамічних матеріалів

Виробництво керамічних матеріалів Всі керамічні матеріали одержують з глин або сумішей, що їх містять.

Глина являє собою породу, що складається з дуже дрібних частинок, отриманих в результаті хімічного розкладання і механічного руйнування магматичних і метаморфічних порід.

За розмірами частинки підрозділяють на:

- глинисті, з розміром частинок до 0.005 міліметрів,

- пилоподібні – розміру від 0.005 до 0.15 міліметрів,

- піщані – від 0,15 до 5 міліметрів

Такий поділ не випадково. Глинисті частинки надають пластичність глини, а, крім того, надають їй цементирующие властивості.

Так, якщо ви вирішили придбати житло в такому комплексі, як www.zgorka.ru, то він може стати для вас місцем постійного проживання або свого роду дачею.
Піщані частинки, надають глині меншу пластичність, а цементуючими властивостями вони не володіють.

Пластичність – це властивість матеріалу приймати форму під навантаженням і зберігати форму після зняття навантаження. Здавалося б, чим вище пластичність, тим краще, але насправді, не все так просто. Велика пластичність веде до великим усадок. Тому застосовують різні технології. Десь додають спеціальні речовини (ПАР), що підвищують пластичність глини, в інших випадках додають пісок або худу глину для зменшення пластичності. У загальному випадку слід враховувати усадку при сушінні, і усадки при випалі. Цей параметр дуже важливий, оскільки від нього залежить якість майбутнього виробу.

По вогнетривкості глини ділять вогнетривкі, тугоплавкі і легкоплавкі.

Виробництво керамічних матеріалів
Колір глиняного черепка повинен був би бути білого кольору, який надають йому каоліни. Проте із-за домішок колір виробів іншого. Як правило, це відтінки червоного, які виходять з-за домішок оксиду заліза. Інші домішки можуть надати інші кольори виробу.

В якості добавок можуть також застосовуватися порообразующие речовини. Це можуть бути тирса, вугільний порошок, торф та ін.