Новини ремонту

Класичний варіант альтанки

Класичний варіант альтанки
Ця восьмикутна в плані альтанка з одним входом відрізняється простотою конструкції, характерною для споруд класичного стилю. Однак якщо розглядати представлений на малюнку зразок в якості базового, то цілком очевидно, що цю споруду можна адаптувати практично під будь-який вподобаний вам стиль.

Дощате підстава-платформа, масивні стійки, перила, шатровий дах — все це досить традиційно, а значить здійсненно за допомогою звичайних столярних інструментів. Все інше залежить від того, як далеко ви підете в розвитку ідеї. Не виключено, наприклад, що вам захочеться підняти основу і зробити під ним місткий підпідлогу, куди можна буде скласти трансформовану дачну меблі та інші атрибути, використовувані для посиденьок на свіжому повітрі.

Вид перил, характер оздоблення, матеріал покрівлі, кількість входів — все це хоча і відноситься до другорядних аспектів запропонованої конструкції, але в той же час може зробити істотний вплив не лише на перелік потрібних матеріалів, але і на порядок виконання робіт.

Наприклад, в базовому варіанті в якості несучих колон можна використовувати збірні елементи з відструганих під кутом 67,5° дощок-п'ятдесятку. Стійки в цьому випадку будуть мати вигляд разогнутого куточка. Але ж тієї ж мети і, використовуючи, до речі, ту ж дошку-п'ятдесяту, можна досягти іншим способом — зібрати стійки-«сендвічі» з двох звичайних зовнішніх і однієї скошену під кутом внутрішньої заготовок. Зрештою, цілком підійде і квадратний у перетині брус.

Класичний варіант альтанки
Головне, щоб конструкція була міцною, стійкою і, звичайно, красивою.

Авторська розробка передбачає досить велика споруда. Площа альтанки — 14 м2, що дозволяє розставити меблі тут і розмістити 8... 10 осіб. Хоча немає ніяких перешкод і для зменшення конструкції. У цьому випадку пропорції альтанки не зміняться, а для її споруди можна буде підібрати пиломатеріали менших перерізів.

Всі нюанси, звісно, передбачити неможливо, оскільки в самодіяльному будівництві найчастіше доводиться йти не від ідеї до матеріалу, а від матеріалу — до ідеї. До речі, саме в таких випадках нерідко і народжується щось оригінальне. А хто хитрий на вигадку, той завжди знайде незвичайний вихід з будь-якої складної ситуації.