Новини ремонту

Як різати скло

Як різати скло Різання скла не представляє ніяких труднощів. На перший погляд виникає відчуття, що це доступно лише спеціально навченим фахівцям, але насправді це досить просто.

Маючи певний інструмент і відповідне скло, різання буде відбуватися в найкоротші терміни.

Вибір склоріза

Існує три типи склорізів – це масляний, роликовий і алмазний.

Найпопулярнішим склорізом є алмазний. Являє собою держак з металевим стрижнем, на кінчику якого закріплений алмаз. При роботі він може затупився, але його можна наточити за допомогою спеціального каменю.

Другим за популярністю є роликовий склоріз. У його підстави закріплені три ролика, вони є ріжучим елементом, а при зносі ролика він легко змінюється.

Масляний склоріз влаштований як роликовий, тільки по ходу ковзання в ролики подається масло.

Крім стандартного способу різьблення склорізом, існують і альтернативні методи, такі як: різка диском для болгарки з алмазним напиленням, за допомогою болгарки, або різьблення канцелярськими ножицями у воді.

Як різати скло
Як різати скло

Підготовка до різання скла

Сікло необхідно очистити від пилу і промити засобом для очищення скла.

Слід згадати, що загартоване скло не піддається різання і клопотати над ним немає сенсу.

Різання

Очищене скло потрібно покласти на рівну поверхню. За допомогою лінійки і фломастера необхідно зробити відмітки для подальших робіт.

Для рівного розсічення варто різати вздовж прикладеної лінійки. Рух повинен бути різким, а ступінь натиснення на поверхню повинна бути рівномірною. При наближенні до краю полотна слід послабити натиск що б не пошкодити крайку.

Після того, як буде зроблений надріз, необхідно розділити на частини, поклавши полотно в місці розрізу на край столу і злегка натиснувши на нього.

Не варто починати різання з листа, скла який необхідний. Перед цим процесом варто набити руку на чорновому варіанті. Варто взяти не потрібне скло і потренуватися на ньому.

Як різати скло
Як різати скло

Роботи слід проводити в рукавичках. Необхідно взяти на контроль бій, і відразу визначитися, куди будуть складатися відходи.

Для розрізання скла не варто звертатися до майстра. Робота такого типу виконується своїми силами і не вимагає великих грошових і тимчасових витрат. Перед тим, як приступати до різанні необхідно потренуватися і тоді наступні роботи пройдуть бездоганно.