Новини ремонту

Трансформатор Тесла своїми руками

Трансформатор Тесла своїми руками Багато хто цікавиться роботою великого вченого Тесла, ну і звичайно його котушкою. Ми говоримо про резонансну трансформаторі, налаштованому на одну частоту.

Коли заряд конденсатора доходить до необхідного рівня, відбувається його розрядка на розрядник, в результаті чого і виходять іскри.

Трансформатор Тесла своїми руками

Зробити трансформатор Тесла нескладно, головне дотримуватися технології і знайти все для цього необхідне, я вперше прочитав як це зробити тут vse-elektrichestvo.ru.

Робимо трансформатор своїми руками

Для простоти сприйняття поділимо весь процес створення трансформатора на етапи.

#10102; Підбір джерела живлення. Краще всього використовувати трансформатор, вихідна напруга якого більше 4кВ, хоча підійдуть і ті, що використовуються при облаштуванні неонових вивісок.

#10103; Створення розрядника. У ролі розрядника можуть виступати прості гвинти, вкручені на деякій відстані один від одного. Зрозуміло, можна зробити і щось більш складне.

#10104; Розрахунок конденсатора, а якщо бути точніше його ємності. Застосувавши спеціальну формулу необхідно розрахувати резонансну ємність трансформатора. Треба зауважити, що у конденсатора обов'язково повинно мати значення, яке більше в півтора рази. До речі, зібрати конденсатор самостійно, можна, але для цього доведеться витратити багато часу і зовсім не факт, що отриманий в результаті конденсатор буде працювати.

#10105; Створення вторинної обмотки. Треба використовувати 1000 витків емальованого мідного дроту, товщина якої повинна бути десь між 0,3-0,6 мм. Діаметр котушки повинен бути більше висоти котушки в п'ять разів. Можна використовувати ПВХ трубу. Звичайно, не найкращий варіант, але за браком інших згодиться і він.

#10106; Створення вторинної обмотки. Первинну обмотку можна зробити, використовуючи товстий кабель, а краще навіть мідну трубку. Чим товще буде трубка, тим менше буде резистивних втрат. Прекрасно підійде труба 6 мм. Але при цьому треба пам'ятати, що товста труба куди складніше у згинанні, ніж тонка і тим більш, ніж дріт.

#10107; Складання трансформатора. На цьому етапі треба зібрати пристрій з усього того, що було зроблено раніше.

Детальніше про деталі

Для складання знадобиться наступне:

#10004; 4кВ Трансформатор 35мА;

#10004; Дріт мідний 0,3 мм;

#10004; Конденсатори 0.33#956;F 275V;

#10004; Водостічна труба 75 мм, ПВХ;

#10004; Мідна трубка 6мм.

І ще, при складанні трансформатора Тесла, непогано буде використовувати схеми захисту, хоча пристрій може працювати і без них, але краще підстрахуватися, інакше трансформатор може отримати серйозні пошкодження.