Новини ремонту

Що варто знати про з'єднання проводів

Що варто знати про з'єднання проводів При заміні старої електропроводки або прокладки нової, ніяк не обійтися без з'єднання проводів. І якщо ви звикли самостійно робити всю роботу по дому, то обов'язково повинні знати про правила та технології з'єднання електричних проводів.

Які є сьогодні способи з'єднання двох проводів?

#10102; Метод скрутки;

#10102; З'єднання паянням;

#10102; Використання накидних клем;

#10102; Різьбове з'єднання;

#10102; Способом опресовування;

#10102; Використовуючи заклепки;

#10102; Зварювання;

Як можна бачити, способів з'єднання проводів дуже багато, тут важливо не розгубитися і дізнатися, який із цих способів з'єднання проводів краще всього використовувати в тому чи іншому варіанті.

З'єднання двох проводів скручуванням застосовується вже порівняно давно, та й на сьогоднішній час від даного способу з'єднати два дроти ніхто не відмовляється. При цьому важливо знати, що даний спосіб з'єднання не рекомендується використовувати, коли потрібно з'єднати мідний дріт з алюмінієвим дротом. Якийсь час така скрутка працювати буде, але не довго, тому що в результаті дроти окислюватися і просто перегорять.

У цьому варіанті, краще всього використовувати для з'єднання проводів спеціальні клеми. Пристрій такої клеми дуже просте. Всередині пластмасового корпусу розташована трубка, на кінцях якої є болти, для того щоб притискати ними дроти. При такому з'єднанні, мідь і алюміній не будуть стикатися, а значить, ніякої реакції не відбудеться, і з'єднання прослужить довгий термін.

Що варто знати про з'єднання проводів
Що варто знати про з'єднання проводів

Однак найбільш якісним та надійним є спосіб з'єднання двох проводів з допомогою пайки. Для цього два дроти спочатку з'єднуються скручуванням, а потім за допомогою паяльника і припою спаюються одного з одним. Даний варіант з'єднання проводів найбільш довговічний, тому він найчастіше використовується електриками для з'єднання електропроводки в прихованих монтажних коробах.

Різьбове з'єднання також широко застосовується на сьогоднішній день. Для цього з'єднання потрібно мати болт, кілька шайб і одну гайку. Недолік такого способу лише в тому, що з часом гайка розкручується і з'єднання стає ненадійним. Тому дуже часто при експлуатації різьбового з'єднання, гайку доводиться підтягувати.

Спосіб з'єднання проводів клемними коробками застосовується в тих випадках, коли необхідно відразу з'єднати дуже багато електричних проводів.