Новини ремонту

Як домогтися гарного цвітіння форзиції

Як домогтися гарного цвітіння форзиції Декоративні кущі форзиції є дуже популярними при облаштуванні, в основному завдяки красивому жовтого цвітінню. Але часто буває так, що рослина добре розвивається, але цвісти не хоче: поспішати з викоріненням чагарнику в такому випадку не варто, не перевіривши можливості щодо виправлення ситуації.

Чому не цвіте форзиція:

1. Погане харчування. Незважаючи на свою невибагливість, для успішної життєдіяльності форзиції необхідно забезпечити її якісну підгодівлю. Для цього біля кущів у весняний час прийнято розкладати гній, а в процесі цвітіння зазвичай планують дві порції мінеральних добрив. При чому першою порцією йдуть азотовмісні речовини, а згодом – фосфор і калій. Дуже гарний вплив на форзиції мають добрива із золи і гашеного вапна: вони вносяться з певною періодичністю, що значно покращує здатність рослин засвоювати корисні речовини.

2. Неправильне обрізання. Одна з поширених причин відсутності нормального цвітіння форзиції – неправильно проведена обрізка, зокрема, захоплення надто великої довжини гілок. Така помилка найчастіше допускається недосвідченими дачниками, які вважають, що рясне обрізання буде сприятливим для будь-якого чагарнику. Тому краще всього подібні заходи проводити відразу після цвітіння: це дозволить рослині відновитися до наступного сезону. Також рекомендується спостерігати рівномірність при зрізанні старих гілок, на відтинаючи їх відразу по всій довжині. Також досить часто форзиція не цвіте з причини повної відсутності обрізання.

Як домогтися гарного цвітіння форзиції

3. Погана підготовка до зимівлі. Дуже часто недосвідчені садівники повністю нехтують осіннім заходами на дачній ділянці, а іноді на це просто н вистачає часу. Форзиція відноситься до тим ніжним чагарниках, які потребують зимовому переховуванні: таким чином рослини захищають від морозів і навали птахів в зимовий час. Якщо цього не зробити, ймовірність появи гарного цвітіння з настанням весни різко зменшується. При цьому сама рослина є досить таки морозстойким, а ось його нирки від холоду можуть серйозно пошкоджуватися. Вкривати кущі форзиції не дуже зручно через їх высокорослости: в таких випадках на допомогу садівникові приходить шпагат, для обмотування укривного матеріалу. Дуже важливо використовувати виключно «дихаючі» плівки, типу нетканого матеріалу, так як надмірне нагрівання сонцем поліетилену може викликати провокацію раннього пробудження куща.