Новини ремонту

Властивості важкого бетону

Властивості важкого бетону Якість важкого бетону визначається міцністю при стисненні, а також морозостійкістю і непроникністю для води.

Спочатку бетону присвоюється клас міцності, однак, при роботі бетонна суміш не буває однорідною.

Тому в різних частинах бетону можливі різні показники міцності. Завдання будівельника не просто приготувати бетонну суміш по заданому рецепту міцності, але і забезпечити цю міцність на всіх ділянках. Клас бетону враховує подібну неоднорідність і показує мінімальну міцність, яка може бути гарантована при даному рецепті приготування бетону. Найчастіше цей показник береться з розрахунку 95 відсотків від передбачуваної міцності. Міцність для різних типів бетону може сильніше зазнавати змін або слабкіше. З цих міркувань і приймається клас бетону. Високий показник класу означає, що коливання міцності для цього типу бетону буде менше. Крім міцності при стисненні існує ще міцність при розтягуванні, а також розтяг при вигині, що теж знаходить своє відображення у класифікації бетонів. Як вже було сказано, марка визначає нижній показник міцності даного типу бетону. Те ж стосується і морозостійкості, яка також визначається властивостями важкого бетону. Класи і марки бетону мають складну взаємозв'язок, так як кілька властивостей бетону відображаються в його класифікації.

Рівномірне розподілення матеріалу у бетоні визначається показником варіації, який підвищується з пониженням однорідності. Підвищення класу бетону однієї марки пов'язано саме з пониженням цього коефіцієнта. Міцність є головною властивістю бетону. Один і той же бетон може бути більш або менш міцним – все залежить від способу його трамбування. При поганій укладанні бетону утворюється багато порожнеч, які значно знижують його міцність. Часто погана трамбування пов'язана зі зниженим вмістом води. Саме тому більш рідкі розчини мають менше пустот. Необхідно знати гранично допустиме значення обсягу використаної води, так як його перевищення призводить до зворотного ефекту – міцність починає падати. Останній факт пов'язаний з тим, що зайва кількість води вже не зв'язується з основними складовими бетону і починає створювати порожнечі при випаровуванні. Міцність бетону залежить від рамок. Важкий бетон також маркують по морозостійкості, особливо для вологих і морозних умов. У таких випадках значення цієї марки буде грати головну роль у виборі бетону. Те ж стосується і непроникності до води – маркування проводиться для бетонних споруд, які знаходяться в зіткненні з водою.