Підлога

Як правильно зробити каналізацію в лазні

Як правильно зробити каналізацію в лазні Щоб домогтися комфорту при користуванні лазнею, дуже важливо обладнати в ній ефективну каналізаційну систему. Якщо цього не зробити, відбудеться швидке пошкодження підлоги цвіллю, а застояна стічна вода почне валити смороду: як результат, деревне покриття всередині почне дуже швидко псується.

Іноді, якщо лазня побудована на піщанику, цілком можна обійтися облаштуванням протікають підлоги: стоки в такому випадку будуть досить швидко йти в землю. Але якщо купання відбувається досить часто, а під банею знаходиться грунт іншого типу, заходи щодо організації відведення використаної води виглядають обов'язковими.

Класичний варіант в цьому відношенні виглядає як викопування на відстані 2-3 метри від лазні дренажного колодязя, приблизно метрового діаметру. Глибина орієнтується по мірі промерзання грунту в даній місцевості, і відповідає додаванню до цього показника 50-60см. Слід зауважити, що подібні заходи проводяться паралельно з облаштуванням банного фундаменту. Від фундаменту до криниці облаштовується траншея, яка повинна мати незначний ухил. Потім важливо провести укріплення дна траншеї і ділянки біля фундаменту шаром щільної глини, товщиною 10 см: з її допомогою в нижній частині стоку формується щось, що нагадує лоток. Наступним етапом проводиться засипання керамзитового шару, взявши за орієнтир лінію замерзання. Все інше простір засипається землею, з подальшою утрамбовуванням. Такі заходи вживаються, щоб уникнути промерзань керамзитового шару під час зимових холодів.

У разі, якщо лазня експлуатується достатньо інтенсивно, або ділянка знаходиться на глиняному грунті, доведеться обладнати щось серйозніше дренажної ями. В ідеалі краще всього за допомогою стічної труби з'єднати лазню з загальною каналізацією. Якщо це неможливо, існує варіант з установкою каналізаційного колектора. Для цього на відстані 50-60 см від лазні викопують яму

Як правильно зробити каналізацію в лазні
50/50 см і глибиною 70 см. Дуже важливо зробити обробити стінки її герметичними, для чого найчастіше використовується бетонування. З лазні встановлюються стічні труби, що мають ухил для вільного витікання води в приямок. Орієнтовний рівень установки стоку в приямку – 10-15 см від її дна. Розташування основного колодязя планується на відстані 2,5 метра: стоки в нього відводяться за допомогою труби з приямка, покладеної на орієнтовною глибині 1,5 метра. Для засипки колодязя застосовують дренажний матеріал, з наступним покриттям і ущільненням шару землі. Щоб приямок не замерзав зимою, кришка виготовляється з металу або дерева, застосовуючи повсть в якості утеплювача.