Підлога

Теплі підлоги. Історія виникнення

Теплі підлоги. Історія виникнення Як не дивно, але теплі підлоги були придумані нашими предками ще 2 тисячі років тому. Незважаючи на те, що теплі підлоги здаються для нас винаходом сучасної науки, вже стародавні римляни використовували потоки гарячого повітря для нагріву підлоги в своїх лазнях.

Досвід римлян успадкували турки і стали використовувати теплі підлоги в своїх турецьких лазнях. Підлогу нагрівався завдяки порожньому простору всередині, куди подавався гаряче повітря. У період середньовіччя також спостерігалися спроби обігріву кам'яних замків шляхом підігріву підлоги.

Сучасні підлоги

Наука розвивалася, технології удосконалювалися, і підлоги стали утеплювати, прокладаючи під ними труби з теплою водою. Такого роду маніпуляції проводилися ще в першій половині 20 століття, однак, через громіздкість конструкцій і занадто галасливих насосів, важко було досягти достатнього рівня комфорту.

Широке поширення утеплені підлоги отримали приблизно до середини 20 століття, коли почалося активне використання електроенергії, яка до того часу досить доступною. Природно, на початку ціни на такі підлоги кусалися, проте з плином часу теплі підлоги ставали все більш дешевими і отримували більш широке поширення. Першими до таких підлог проявили жвавий інтерес жителі північної частини Європи. Більше 15% будівель Данії і Норвегії, як житлових, так і громадських, можуть похвалитися наявністю теплих підлог.

Теплі підлоги. Історія виникнення
Теплі підлоги. Історія виникнення

Найсучаснішою технологією створення теплих підлог є плівкова технологія. Суть її полягає у використанні спеціальної термоплівки, яка здатна у найкоротші терміни нагріти поверхню будь-якої площі.

Теплі підлоги

Теплі підлоги. Історія виникнення
У Росії, теплі підлоги знайшли свою популярність приблизно 10-15 років тому. Так як наша країна відрізняється досить холодним кліматом, поширення теплих підлог цілком виправдано. Незважаючи на те, що людей спочатку відлякував важка на перший погляд процес установки теплої підлоги, а також високі ціни, по закінченні декількох років теплі підлоги стали звичною справою у сучасних квартирах.

Установка теплих підлог має цілу низку очевидних переваг. Тим більше що на сьогоднішній день, можна утеплити будь-який тип підлогового покриття. Витративши трохи часу і коштів, ви назавжди забудете про теплих кімнатних тапочках, вам не доведеться випробовувати щось неприємне відчуття, коли доводиться вставати босоніж на холодних кахель, наприклад, виходячи з ванної. Теплі підлоги є безперечною перевагою будь-якої квартири.