Підлога

Що таке мармолеум

Що таке мармолеум Сучасний будівельний ринок пропонує безліч матеріалів для декорування підлоги, як нових, так і вже перевірених часом. Мармолеум є відносно новою розробкою, і спочатку розглядався просто як різновид лінолеуму.

Однак пізніше цей матеріал виділили як окремий, адже крім схожого зовнішнього вигляду, за багатьма іншими показниками обидва підлогового покриття мають кардинальні відмінності.

Відмінні характеристики мармолеум можна звести до наступних показників:

1. Матеріал виготовлення. В його склад входять натуральні речовини, що відрізняються екологічною чистотою: це пробка, джут, смола з натурального масла. Все це призводить до того, що матеріал не виділяє ніяких шкідливих токсинів, а за рахунок наявності в складі природних антисептиків, відбувається успішне знищення більшості хвороботворних мікроорганізмів. Це пояснює широке використання мармолеум в якості підлогового покриття в медичних і дитячих установах.

2. Стійкість до хімічного впливу. Завдяки цьому матеріал не боїться очисників і побутової хімії. Також можна виділити гарну опірність до механічних навантажень.

3. Особливості малюнка. Нанесення малюнка на мармолеум предусматрвиает його проникнення на всю глибину, що забезпечує його свіжість і незмінність протягом усього строку експлуатації: він не витирається, не стає більш бляклим. По суті, термін збереження первісного рисунка відповідає терміну служби самого покриття.

4. Форма виготовлення. На відміну від лінолеуму, виробленого виключно у вигляді суцільних рулонів, мармолеум за своєю формою нагадує швидше ламінат – такі ж зручні для укладання окремі смуги. Це полегшує і укладку, і можливість викладати певний малюнок і комбінації відтінків. Простоту укладання полегшує також оснащеність замковим з'єднанням, з

Що таке мармолеум
допомогою якого окремі смуги легко і надійно скріплюються один з одним. Головне, аби укладання проводилася на рівну основу підлоги.

Що стосується недоліків матеріалу, то зазвичай виділяють те, що він більш твердий і крихкий, ніж лінолеум. Виходячи з цих моментів, при транспортуванні важливо спостерігати розумну обережність, щоб уникнути появи зламів і тріщин: тому, якщо доставку здійснює магазин, потрібно добре перевірити кожну смугу мармолуема, щоб уникнути шлюбу.