Підлога

Чим обробити цоколь

Чим обробити цоколь Цоколем іменують перехідну конструкцію між фундаментом і стінами будівлі. Іноді в цій ролі виступає верхня частина фундаменту, зазвичай стрічкового типу.

У разі обладнання цокольного перекриття цоколь виступає тією стіною, яка захищає простір під підлогою. Якщо ж підлоги облаштовуються за рівнем грунту, цоколь виконує роль підпори, компенсуючої навантаження при засипанні і експлуатуванні підлоги. Виходячи з значної важливості цоколя в конструкції будинку, при його обробці до уваги береться не тільки декорирующий фактор, але також момент ізоляції та посилення даного елемента.

Найбільш популярними типами оздоблення цоколя є:

1. Сайдинг. Для цієї мети випускається спеціальний сайдинг, має посилені експлуатаційні характеристики: він більш міцний, добре протистоїть сонячних променів і механічних впливів. Крім цього, оздоблення сайдингом добре захищає цоколь і шар теплоізолятора від кліматичних впливів. Відрізняється досить простим монтажем, завдяки простоті кріплення і легкій вазі. Поверхня сайдинга може імітувати різні матеріали, маючи багату гаму колірних рішень.

2. ПВХ-панелі. Для цих цілей попередньо облаштовується решетування з дерев'яних планок або металевого профілю. Складання та кріплення елементів відбувається досить швидко, набірним методом. Подібно сайдингу, даний матеріал представлений в багатій оттеночной гамі і різноманітних імітаціях. Для облицювання цоколя слід використовувати пластикові панелі для зовнішніх робіт. За своїми експлуатаційними якостями даний матеріал помітно поступається сайдингу, і зазвичай застосовується там, де цоколь не переживає значних експлуатаційних навантажень.

3. Цегла. Самий древній спосіб оздоблення цоколя, для чого застосовуються облицювальні види цегли. Проте слід врахувати значну масу такої обробки і трудомісткість процесу: при використанні цегли слід це врахувати ще на етапі закладки фундаменту, роблячи його більш стійким.

Чим обробити цоколь

4. Клінкерна плитка. Хороша альтернатива цегляної обробці. По суті, клінкер – це зменшена копія цегли з товщиною стінок 8-20 мм. Після укладання клінкерна кладка важко отлчима від цегляної кладки, однак має значно менший тиск на фундамент. Процес укладання досить складний, тому своїми силами тут не впоратися.

5. Камінь. Ще один найдавніший спосіб, відрізняється дорожнечею і трудомісткості. Щоб оптимізувати витрати на його облаштування, часто замість натурального каменю застосовується штучний. Хоча за ступенем довговічності останній варіант програє першому, але гарантія 30 років – теж чималий термін.