Підлога

Властивості різних дощок

Властивості різних дощок Дошку виготовляють з таких порід дерева як липа, вільха, береза і дуб. Щоб розуміти, які між ними відмінності і якими властивостями вони володіють – обговоримо питання в даній статті.

Практично всі листяні породи, які оточують нас, знаходять практичне застосування у виробництвах. Вибір породи залежить від того, в яких умовах передбачається її експлуатація. Дерево – матеріал довговічний, естетичний і відмінно зберігає тепло, тому він відмінно підходить для будівель з будь-яким інтер'єром. Одним з найбільш важливих властивостей дерева є його щільність.

Дошка для підлоги – дуб

Дуб – порода дерева, що відрізняється своєю високою міцністю, важким вагою, твердою структурою і в'язкістю. Цей износостойчивый матеріал є одним з найбільш довговічних. У зв'язку з цим, даний матеріал є одним з найбільш популярних, використовуваних для виготовлення підлоги. Протягом часу він не зсохнеться і не розбухне, навіть якщо буде перебувати під тривалим впливом вологи.

Використовують у виробництві не тільки суху дошку дуба. Наприклад, помістивши дошку дуба у воду, вона почорніє, але при цьому не втратить своїх основних якостей. Назва такого дуба – морений, а він використовується для виробництва паркету, підлоги, конструкцій дверей, меблів, інструментів і пробок. Часто використовують з дуба обрізну дошку, яка застосовується у вигляді оздоблювального елемента або в покрівлі, де її мета – підшити чорнові стельові конструкції.

В залежності від того, де ріс дуб, його вигляд може бути різним. Приміром, лісовий дуб виростає не більше ніж на 15 метрів, однак його контур практично бездоганний, рівна, без сколів і різних дефектів. Дуби, що виросли в інших зонах, можуть бути під 30 метрів у висоту, але не завжди їх структура ідеальна.

Дуб – це та ж порода дерева, яка відмінно переносить забиті у неї цвяхи.

Властивості липової дошки

Властивості різних дощок
Липова дошка, якщо порівняти її з дубової, більш м'яка, тому поступається в міцності. Її властивості – світлий відтінок, практично білий, однорідна структура і невелика вага. Незважаючи на свою м'якість, липа не тріскається і не піддається деформаціям, що дозволяє використовувати її у виробництві меблів.

Липа найчастіше використовується в будівництві лазень і саун з кількох причин: низька щільність знижує ризик отримання опіків, а смоли, які в ній містяться, виділяють приємний аромат при нагріванні. Не рекомендується фарбувати липу, так як її природний вигляд досить естетичний і підійде для світлих інтер'єрів. Після закінчення часу, липа зберігає свій зовнішній вигляд, не темніючий і не жовтіючи.

Властивості і характеристики дощок з вільхи

Властивості різних дощок
Якщо поглянути на вільху, то ви побачите досить просте дерево, але при цьому ця порода є найбільш цінною для меблевого виробництва. Вона міцніше липи, а якщо порівнювати зносостійкість, то поруч може стояти тільки береза.

Вільха – м'яка листяна порода, і її унікальна властивість – збереження твердості навіть при тривалість дії вологи. Її легко обробляти, різати, сушити, полірувати, протруювати. Якщо обробити вільху належним чином, то вона чудово імітує червоне дерево.

Властивості березової дошки

Властивості різних дощок
Дошка березова володіє однорідною структурою. Така дошка буде володіти високою міцністю, якщо не порушувати технологічний процес її сушіння, інакше вона може тріскатися. Найчастіше цей матеріал використовують з метою імітації цінних порід дерева. Дошка березова здатне прослужити довгий час, якщо дотримуватися всіх інструкцій при її забарвленні, просочення антисептиками і обробці. Світловідбиваюча здатність – унікальна особливість цієї породи, що дозволяє їй змінювати свій відтінок від сірого до майже білого. Ефект досягається за рахунок розташування волокон дерева.