Підлога

Чому скрипить ламінат

Чому скрипить ламінат Ламінат користується достатньою популярністю в якості матеріалу для обробки підлоги, завдяки демократичній ціні і реалістичною імітації дерев'яної підлоги.

Проте не рідко зустрічаються ситуації, коли в процесі експлуатації ламінатної підлоги починає проявлятися рипіння тієї або іншої інтенсивності.

Щоб уникнути скрипіння ламінату, слід орієнтуватися в потенційно можливі причини такого явища:

1. Нерівне основу. При поганій підготовці основи можуть виникати локальні скрипи, тобто, в певних ділянках підлоги. Таке явище вказує на наявність в цих місцях ямок, що призводять до провисання аркушів. Для вирішення проблеми необхідно розібрати ламінатну поверхню на даній ділянці, благо, конструкція матеріалу дозволяє це робити. При виявленні ямки її потрібно закрити, або покласти поверх неї картонний аркуш. Якщо дана проблема охоплює відразу декілька місць, то без переробки всього підстави не обійтися.

2. Товста підкладка. Іноді на не зовсім рівну основу намагаються покласти підкладку значної товщини, сподіваючись таким чином вирішити проблему дрібних перепадів. Однак, як показує практика, ситуація лише погіршується: товста прокладка сприяє більш серйозного провисання. Тому рекомендується використовувати подложечный матеріал не товщі, ніж 2-3 мм.

3. Недолік зазору між стінами і укладанням. Наявність зазору між стінами і ламінатним є обов'язковою умовою: при чому, при збільшенні площі підлоги збільшується і зазор. Даний показник починається від 7 мм і може досягати 2-х або 3-х див. Це простір дає можливість ламінату розійтися, зайнявши найбільш оптимальну для себе позицію. Якщо це не врахувати, то матеріал може почати упиратися в стіни, скрип при ходьбі по ньому.

4. Зміни вологості. Даний матеріал дуже чутливий до різких перепадів вологості повітря: рипіння може початися по всій площі підлоги. При нормалізації мікроклімату проблема найчастіше йде сама собою.

5. Дрібне сміття. Під час укладання ламінату важливо дуже ретельно стежити за чистотою кожної дошки, регулярно залучаючи на допомогу пилосос. Якщо в замках залишиться дрібне сміття у вигляді пилу або піску, це призведе до виникнення хрускоту. Також таке явище можливе при осыпании стяжки, і тоді її дрібні частинки починають взаємодіяти з внутрішньою частиною панелей.

Чому скрипить ламінат

6. Дешевий матеріал. Купуючи недорогі види ламінату, потрібно бути готовим до подібних сюрпризів. Зазвичай це відбувається з причини поганої якості замкової системи.

7. Напруги в замках. Навіть якісний ламінат, укладений з дотриманням всіх рекомендацій, перший час зазвичай тотально скрипить внаслідок напруги в замках: йому необхідно час, щоб «розплився» по кімнаті, зайнявши найбільш оптимальне для себе положення.