Підлога

Як організувати догляд за паркетною дошкою

Як організувати догляд за паркетною дошкою Серед сучасних підлогових покриттів паркетна дошка вважається одним з найбільш підходящих для створення практичного і екологічно чистого інтер'єру. Але не варто забувати, що будь-які натуральні матеріали вимагають особливого поводження.

Паркетна дошка, виготовлена з деревини, не є винятком. Щоб забезпечити їй відповідні умови експлуатації, необхідно звернути увагу на нижче представлені моменти.

Як мити паркетну дошку

Пил на паркетній дошці накопичується не так швидко, як на інших підлогових покриттях. Але все одно забруднення, які на ній з'являються, необхідно вчасно видаляти. Для цього використовується м'яка ганчірка і неабразивні чистячі засоби. Вода і миючі порошки можуть нанести шкоду матеріалу. Тому необхідно використовувати спеціальні суміші для видалення бруду з паркетної дошки. Перед миттям матеріалу ганчірку потрібно дуже ретельно віджимати, щоб на деревині не залишалася вода. Після миття підлогу обов'язково насухо витирається.

Як захистити паркетну дошку від пошкоджень

Деревина дуже легко промінается від дії гострих або важких предметів. Тому по паркетній підлозі можна ходити на підборах. Також потрібно уникати падіння на підлогу твердих предметів з гострими гранями. Щоб ніжки меблів не залишили на паркетній дошці слідів, під них слід підкласти гумові або повстяні підкладки.

Як створити оптимальний мікроклімат

Перепади вологості і температури призводять до деформацій паркетної дошки. Вважається, що цей матеріал залишається в хорошому стані, якщо вологість повітря в приміщенні підтримується на рівні близько 50-60%. Забезпечити такі умови можна, використовуючи осушувач повітря або кондиціонер. Ці прилади дозволяють утримувати вологість на однаковому рівні. Температура повітря в приміщенні повинна становити близько 18-23°C. Інакше паркетна дошка почне розшаровуватися.

Як проводити ремонт

Невеликі подряпини на паркетній дошці можна замазати відновлює пастою або шпаклівкою для деревини. Але коли матеріал сильно стирається, доводиться виконувати повноцінний ремонт. Він передбачає ретельне шліфування деревини з подальшим нанесенням захисних речовин – лаку, фарби, морилки.

Якщо забезпечити паркетній дошці відповідні умови експлуатації, вона зможе залишатися у відмінному стані 25-30 років. Тому власники повинні розуміти всю важливість грамотного догляду за матеріалом.