Плитка

Поради щодо вибору клею для плитки

Поради щодо вибору клею для плитки Наявність великого вибору плиткового клею дає можливість максимально точно вибрати найбільш оптимальний варіант під конкретний вид кахлю. Щоб зробити це, важливо знати про особливості кожної клейової суміші, які можуть різнитися, в залежності від виробника.

При виборі плиткового клею слід врахувати наступні параметри:

1. Матеріал і розмір. Від цього безпосередньо залежить номінальна маса кожного окремого фрагмента кахлю, що позначається на рекомендованої міцності клею. Що стосується розміру, то тут все просто: чим вони більші, тим більший плитка, і тим більш міцним повинен бути клей. Ще один важливий аспект – матеріал кахлю: при однакових параметрах керамограніт буде явно важче простий кераміки. Ступінь міцності клейового складу визначається в тому зусилля, яке необхідно прикласти для порушення адгезії. Даний показник в мегапаскалях можна знайти на коробці плиткового клею. Наприклад, керамограніт розміром 600х800 мм краще всього класти на клей з показником адгезії один і більше мегапаскалей. Що стосується випадків, коли матеріалом для плитки виступає натуральний камінь, для цього існують спеціальні розчини з зазначенням як оптимальної ваги кожного монтованої елемента, так і різновид каменю.

2. Тип підстави. Вони можуть деформуватися або не деформуватися. Останній варіант виглядає як самий кращий: сюди відносяться бетонні, цегляні, штукатурні, стяжечние і т. п. підстави. Головне, перед поклейкою їх почистити від пилу та бруду і добре вирівняти. В цьому випадку вибір клею повністю орієнтується за специфікою вживаної плитки, без всяких поправок на

Поради щодо вибору клею для плитки
основу. У тому разі, якщо укладання проводиться на деформуються підстави, слід застосовувати клей, що має повішену еластичність: це зберігає розчин від розтріскування під час вібрацій. Маються на увазі випадки, коли плитку укладають на підстави з скла, гіпсокартону, дерева або пластику.

3. Умови експлуатації. У разі, якщо кахель буде експлуатуватися в непростих умовах, потрібні клейові склади з додатковими характеристиками. Під непростими умовами в основному розуміються умови вулиці, з характерними коливаннями вологості і температури. У такому випадку потрібно вибирати морозостійкий, вологостійкий клей підвищеної еластичності.