Плитка

Демонтаж плитки для підлоги

Демонтаж плитки для підлоги Перш ніж приступати до ремонту потрібно розшити шви. Плитка монолітна, вона приклеєна не тільки на підлозі,але і до сусідніх плиток. Якщо її збивати і піде тріщина, то вона перейде і на наступну плитку.

Поетові шви обов'язково потрібно розшити, щоб плитка була незалежна один від одного і від підлоги. І тільки тоді можна її демонтувати.

Бажано демонтувати цілу плитку.

Варіантів розшивки швів кілька. Перший з них — ручний спосіб. Береться ножівкове полотно по металу і починаємо очищати стики між плитками. Це дуже довгий спосіб розточування. Таких полотен знадобитися багато, в залежності від обсягу роботи.

Більш швидкий варіант — розшивка відпрацьованим алмазним диском. У нього вже сточенный краю, тобто буде тонко дерти. Але працювати з цим інструментом потрібно дуже акуратно. Тому що алмаз дуже жорстко драит і можна пошкодити ту плитку, яку не потрібно демонтувати.

Ще один варіант. Береться відрізний гурток по металу, він тоненький, і навіть якщо він зачепить емаль, то просто пригладить її. Він плитку не візьме, а клей буде вибирати. Це один з кращих способів.

Гуртком по металу повністю по периметру розшити плитку. Плитку потрібно збити цілу, тобто неушкоджену. Для цього береться звичайний плитковий кельма, ставиться на торець і помалу підводиться. Коли вона починає гриміти, значить, вона відходить. Важливо робити це не поспішаючи, інакше можна пошкодити плитку.

Демонтаж плитки для підлоги
Демонтаж плитки для підлоги

Якщо плитка не потрібна можна поставити широку лопатку на перфоратор і починаємо підбивати і потихеньку все збиваємо. У такий спосіб швидше зняти,ніж кельмою. Але вона буде вже непридатна для подальшого використання.

Шар клею, який залишився після плитки необхідно зрізати. Якщо клеїти на старий шар, то плитка буде вище решти поверхні.

Далі по периметру очистити клей перфоратором, який залишився на сусідніх плитках. Шпателем почистити краю плиток, прибрати сміття і можна класти плитку на місце.

Грунтовкою глибокого проникнення заґрунтувати місце для плитки.

Наступним етапом наноситься клей, необхідно заповнити весь простір. Клей повинен бути не надто густий. Далі ,береться гребінка і підрівнюється клей.

З першого разу покласти плитку на місце може не вийти, тоді потрібно підняти і додати клей, якщо не вистачає.

Демонтаж плитки для підлоги
Демонтаж плитки для підлоги

Якщо все підходить, то за рівнем вирівнюємо плитку з площиною. Зайвий клей вийде. Через два — три години, коли плитка підсохне можна чистити шви і починати фугувати.