Плитка

Скло як матеріал для кухонного фартуха

Скло як матеріал для кухонного фартуха Ділянка кухонної стіни на мийкою і плитою переживає найбільш значні експлуатаційні навантаження, тому обробити його намагаються завжди більш міцним матеріалом, ніж інші стіни.

Найчастіше для цього застосовується керамічна плитка, проте в останнім часом набирають популярність фартухи зі скла.

До достоїнств скляного фартуха можна віднести:

1. Простота очищення. Кухонні фартухи виготовляють із загартованого скла, що відрізняється значною щільністю. З причини повної відсутності часу на його поверхні не існує проблеми въедания бруду і харчових барвників. Застиглий жир і фрагменти бруду можна дуже легко зняти, так як полотно відрізняється абсолютною гладкістю. Завдяки цьому відбувається значна економія часу, адже прибирання займає набагато менше часу, ніж фартуха з традиційних матеріалів. Кахель хоч і відрізняється гладкістю, однак пори на ньому іноді присутні. Але найслабшою ділянкою кахельного фартуха виступає шви, де скупчується найбільше бруду. Скляні фартухи, як відомо, цієї проблеми позбавлені.

2. Зручність монтажу. Монтаж скла набагато більш зручний, ніж укладання плитки: немає ні бруду, ні вологи, а сама установка може бути проведена разом з кухонними меблями. Також слід відзначити швидкість монтажу – в даному випадку він здійснюється в перебігу години. Плитка ж, як відомо, і вкладається, і сохне значно довше.

3. Декоративність. Існує багатий вибір кольорів скляних фартухів, що набагато полегшує відповідного відтінку під кухонний інтер'єр. Дуже часто кухонний фартух з скла оформляють, як декоративне панно або постер з широким форматом. За чет красивого блиску скла відбувається заломлення світла: все це сприяє чистоті та охайності створюваної атмосфери.

До недоліків скляних фартухів можна віднести:

Скло як матеріал для кухонного фартуха

1. Неможливість свердління. В процесі експлуатації самостійно проробляти отвори в скляному фартусі забороняється, інакше весь виріб може бути безповоротно зіпсовано. Зазвичай виробник виконує серію потрібних отворів.

2. Однотипність. Всі скляні фартухи в деякому роді однотипні, відрізняючись лише кольором. В цьому відношенні керамічна плитка має більш широкі можливості до створення оригінальних рішень: існує безліч форм, кольорів і розмірів самої плитки, плюс ще можливість комбінувати за допомогою різних технік укладання.