Плитка

Кроєм гнучкою черепицею дах

Кроєм гнучкою черепицею дах В даний момент на ринку покрівельних матеріалів представлений дуже широко. Останнім часом, вибір споживачів все частіше падає на гнучку покрівлю, вона об'єднує в хороші технічні характеристики, естетичний вигляд і зручність при монтажі.

Найпоширенішими типами гнучкої покрівлі на сьогоднішній день є такі матеріали, як цегла і ондулін і www.arten.com.ua.

Цегла – матеріал фінського походження. Зовні він нагадує плитки, ламінату або керамограніта. Сегменти катепал випускаються з різним варіантом малюнка і кольору, що допомагає додати індивідуальності будовою. В основі покрівлі лежить особливий матеріал – поліестер. Його просочують бітумом, для підвищення гідроізоляції і гнучкості, а зверху наносять мінеральну крихту, яка виконує захисні функції і надає покрівлі більший запас міцності. Нижня сторона аркуша катепал покривається самоклеючі гумовим бітумом, з-за чого монтаж виконується без особливих утруднень, а також посилюються гідрофобні властивості. Іноді, для перестраховки, сегменти додатково закріплюють покрівельними шурупами зі спеціальною гумовою прокладкою. Катепал легкий, еластичний, його нескладно монтувати, а термін становить більше тридцяти років! Все це незаперечні переваги цього виду покрівлі. У мінуси ж, можна записати досить високу вартість цього прекрасного матеріалу на ринку.

Кроєм гнучкою черепицею дах
Кроєм гнучкою черепицею дах

Ще одним розповсюдженим видом сучасних покрівельних матеріалів, є ондулін. Ондулін, мабуть, навіть більш відомий і любимо в народі, ніж катепал. Зовні, ондулін нагадує різнобарвні листи шиферу. Тим не менше на цьому вся схожість закінчується. Якщо листи шиферу, виробляються з обпаленої глинистого сланцю, ондулін – це формовані волокна целюлози, просочені бітумом. Незважаючи на те що ондулін відноситься до категорії гнучкої покрівлі, він чудово тримає форму і не деформується з часом. Зовнішню сторону листа обробляють спеціальними складами, які несуть подвійну функцію – захист листа від руйнівних зовнішніх умов, таких як пил і опади; і суто декоративна функція. Як і катепал, листи ондуліна випускають з різним малюнком і кольором. Незважаючи на те що термін служби цієї покрівлі може перевищувати сорок років, в російських умовах, він прослужить значно менше. Опади і перепад температур, з часом, роз'їдають м'яку підкладку, і вся покрівля приходить в непридатність.

Наостанок, треба згадати кілька слів про загальні моменти. Як один, так і інший матеріал необхідно класти на спеціальну пористу підкладку. Ухил даху також може зіграти свою роль у терміні служби. Крім цього, варто утеплити дах, перш ніж стелити покрівлю – це запобіжить зайві втрати тепла, і збільшить період експлуатації.