Плитка

Особливості електричного плиткоріза

Особливості електричного плиткоріза Як відомо, при укладанні кахельної плитки неможливо обійтися без її розрізування. З урахуванням того, що кераміка – досить складний для порізки матеріал, зробити це без спеціального інструменту практично неможливо.

Для цього використовуються різні пристосування – склорізи ручні верстати, болгарка. Для того, щоб робити це як можна більш якісно, з мінімальною витратою часу і сил, було розроблено спеціальне пристосування – електричний плиткоріз.

Пристрій плиткоріза електричного типу не дуже складне. Корпус служить підставою для робочого столу, функцію порізки виконує електропривод, оснащений ріжучим алмазним кругом. Окремі моделі можуть мати додаткові пристосування, що розширюють функціональність плиткоріза. За допомогою нахиленого механізму можна міняти кут різання, а водний резервуар допомагає повністю уникнути виникнення пилу. В окремих моделях передбачена також регулювання глибина порізу, що дуже зручно при роботі з натуральним каменем. За допомогою напрямних, оснащених регульованою вимірювальною шкалою, забезпечується точне розрізання плитки, без її попередньої розмітки.

До безперечних достоїнств плиткоріза електричного типу можна віднести:

1. Якісний рез. Порізка виходить дуже точною, рівною і чистою, без всяких сколів і отламываний. Ручним плиткорізом теж можна точно порізати кахель, однак, він його не скільки ріже, скільки відламує, з-за чого торці виходять гострими, а не гладкими. Розрізання болгаркою призводить найчастіше до деформуючих країв.

2. Немає пилу. Завдяки тому, що нижня частина ріжучого кола занурюється в ємність з водою, пил при розрізуванні не утворюється, на відміну від роботи болгаркою.

3. Різні кути різання. З таким завданням може впоратися тільки електричний плиткоріз, адже укладання підрізування під кутом 45 градусів виглядає дуже красиво. Інструмент дозволяє вирізати елементи з різною формою, у тому числі робити в самій плитці прямокутні вирізи.

Особливості електричного плиткоріза

4. Швидкість роботи. Особливо це помітно при роботі на підставах з великою площею: на порізку йде набагато менше часу і сил, ніж при саму плитку розмічати не потрібно, для цього є спеціальний напрямні.

Електричний плиткоріз здатний забезпечити якісну порізку самим міцним різновидів плитки, включаючи вироби з керамограніту. Ніякий інший інструмент в цьому випадку не допоможе.