Плитка

Способи різання керамограніта

Способи різання керамограніта У процесі укладання плитки час від часу виникає потреба у її порізки: не обходить ця потреба і монтаж керамограніта. Для здійснення цієї необхідної операції застосовується цілий ряд технологій: на вибір найбільш підходящої впливає особливості матеріалу та специфіка виробленого розрізу.

Найбільш часто для різання керамограніта застосовуються наступні способи:

1. Механічний плиткоріз. Перед проведенням подібної операції дуже важливо провести перевірку працездатності плиткоріза, особливо, якщо він зберігався або працював тривалий час. Найбільш поширена ситуація пов'язана з зносом алмазного ролика або його фіксатора. Дуже важливо, щоб кромка ролика була максимально гострої: наявність мінімальних заокруглень або відколів здатне значно погіршити якість порізу. При виявленні подібних дефектів його слід замінити на новий. Також досить часто відбувається розбовтування кріплення ролика, тому потрібно перевірити щільність підтяжки фіксуючих болтів. Щоб полегшити перебіг ролика і зменшити його знос, практикується легка мастило його маслом.

2. Сухорез. Подібним чином іменується алмазний диск без прорізів, використовуваний на болгарках для різки плитки. Дуже важливо, щоб диск обертався в тому ж напрямку, що і механізм болгарки: в іншому випадку істотно зросте небезпека отримання травми або погіршення якості порізу. Найчастіше такий спосіб застосовується в тих випадках, коли укладання керамограніта проводитися вдома. Тому й цінується здібності болгарки виступати в ролі універсального інструменту. Головне, виконувати роботу акуратно і не поспішаючи, і результат буде нічим не гірше, ніж при використанні плиткоріза.

3. Мокрорез. При необхідності отримання реза хорошої якості краще всього застосувати плиткоріз електричного типу, так як для проведення такої роботи вищеназваними способами буде потрібно досить багато часу. Крім здатності добре

Способи різання керамограніта
фіксувати плитку і електричного приводу, електричні плиткорізи оснащені системою водяного охолодження, за допомогою якого знижується температура як ріжучого диска, так і оброблюваного матеріалу: це дозволяє значно збільшити швидкість різання та її якість.

4. Гідроабразивне різання. Якщо вимагається отримання ідеально порізу керамограніта, слід вдатися до послуг компаній, що займаються гідроабразивного порізкою: вдома таку роботу виконати неможливо. Для цього існують спеціальні агрегати, які нагнітають всередині себе суміш з води і абразиву за великим тиском, випускаючи його через дуже тонке отвір, діаметр якого не перевищує 0,4 мм. Таким чином можна порізати не тільки керамограніт, але й інший подібний матеріал товщиною до 20 см.