Плитка

Способи оновлення шва між плитками

Способи оновлення шва між плитками Після закінчення деякого часу, затірка, що заповнює простір між плитками, змінює свій колір під дією вологи, кіптяви, бруду і жирних крапель. Шов перестає бути яскравим, жовтіє, стає на вигляд малопривабливим і навіть неприємним.

Міжплиточним швах можна повернути свіжість, як з допомогою косметичного ремонту, так і зробивши заміну старої затірки на нову. Обидва варіанти передбачають вкладення зусиль і часу.

Для провадження робіт необхідні такі інструменти та матеріали, як рідкий миючий засіб, губка, непотрібна зубна щітка, тонка викрутка або спеціальний расшиватель швів, маркер з білою фарбою, затірка, шпатель гумовий, грунтовка, пензлик і шовні фарби.

Етапи робіт

1.Косметичний ремонт може представляти собою промивання швів звичайним засобом для миття кухонного начиння, яке допоможе видалити не тільки забруднення, але і жирні плями. Промазати м'якою стороною губки шви, залишити на кілька хвилин і зубною щіткою або жорсткої стороною губки ретельно протерти забруднені місця та шви по всій довжині. Потім добре промити водою, дати час на просушку швів.

Способи оновлення шва між плитками
2. Білі шви слід покрити фарбою з маркера. При бажанні можна оновити межплиточное відстань шовними фарбами, вибравши необхідний колір. Такі фарби продаються готовими до використання і нанести їх можна звичайної пензликом. Видалити надлишки слід відразу після фарбування швів з допомогою мокрої поролонової губки.
3. Заміна затирочного шва вимагає наявність спеціального приладу – расшивателя швів. Якщо такий інструмент відсутній, то можна і тонкої викруткою видаляти забруднену затірку, намагаючись при цьому не пошкоджувати країв плитки. Необхідність позбавлятися від старої затирання виникає у разі, коли шви уражаються цвіллю. Косметичний ремонт в цьому випадку не допоможе, оскільки грибок здатний проникати глибоко. Метою заміни затирання буде також і знищення грибка з допомогою спеціальних засобів.
4. Перед нанесенням грунтовки, яка захистить затірку від грибка, слід за допомогою старого пилососа або іншим яким-небудь способом видалити пил і бруд з міжплиточних простору. Після повного висихання поверхні гумовим шпателем втирається затірка, надлишки якої повинні видалятися відразу ж, протираючи вологою ганчіркою і саму плитку. Після висихання затірки можна її пофарбувати обраної шовного фарбою.