Шпалери

Клей ПВА особливості, плюси і мінуси

Клей ПВА особливості, плюси і мінуси У наш час про таке як клеї ПВА знає кожен житель, так як він часто використовується. Щоб його зробити, слід полімеризувати вінілацетат, де в процесі присутній колоїд, розташований у воді та ініціатор.

Що стосується зовнішніх характеристик полівінілацетату – це біла рідина, яка не має згустків або вкраплень. Зараз цей клей виготовляють в промислових масштабах, причому для виробництва використовується спеціальне обладнання. Про особливості клею на основі ПВА можна прочитати тут - http://kley-pva.com.ua/catalog/itemGroup/14-kley-na-osnove-pva.

Клей ПВА особливості, плюси і мінуси

Що стосується виготовлення, використовують змішувач розчинів, в який занурюють дисперсію з наповнювачем. Після цього суміш необхідно якісно перемішувати не менше ніж пів години.

Позитивні та негативні якості клею ПВА

З плюсів виділяють наступні:

• суміш є пожежобезпечною, тобто не буде горіти;
• високий рівень стійкості до хімічних речовин;
• не містить у своєму складі токсичних речовин;
• відрізняється швидкою схватываемостью;
• механічна стабільність;
• практично не має запахів;
• в залежності від температури, фізичні характеристики клею можуть змінюватися.

Поряд з перевагами, ПВА-клей відрізняється одним мінусом – низький рівень водостійкості. Однак, на даний момент більшість виробників в суміш додають різні добавки, які підвищують цей параметр.

На даний момент ПВА-клей може бути канцелярським, морозостійким, універсальним, побутовим (саме на нього клеять шпалери) і у вигляді дисперсії.

Особливості застосування клею

Цей вид клею найчастіше знаходить застосування в тих випадках, коли потрібні ремонтні або будівельні роботи. Так, з його допомогою виробництва поклейка шпалер, склеювання дерев'яних деталей і ДВП, його додають в суміш, що дозволяє виробляти облицювання плиткою, з його допомогою проводиться грунтовка поверхонь перед фінішною обробкою.

Крім того, в поліграфії цей вид клею також знаходить застосування – з його допомогою виготовляються книги і брошури. Паперове виробництво також не обходиться без використання ПВА – в цьому випадку на папір наносять емульсію на основі ПВА, за рахунок якої поліпшується колір паперу, вона стає більш твердою і стійкою до різних забруднень.

У легкій промисловості ПВА-клей також знаходить застосування: їм покривається виворітна поверхню килимів, що збільшує їх щільність і пружність. Крім того, за допомогою даної суміші закріплюються волокна килима і проводиться склеювання самої тканини.

Як використовувати клей ПВА

Перш ніж наносити клей на поверхню, її слід якісно очистити від можливих забруднень і пилу. У випадку з пористою поверхнею, рекомендується додаткова грунтовка. Стару фарбу слід прибрати, а поверхня зашкурити. Що стосується роботи з клеєм, спершу його слід ретельно перемішати, після чого нанести на необхідні деталі. Після цього дві деталі необхідно щільно притиснути один до одного.

ПВА-клей має термін придатності 6 місяців після дати випуску. Якщо ємність з клеєм вже відкрили, то для зберігання необхідно підібрати місце, де температура не нижче 10 градусів. При більш низькій температурі термін придатності клею знижується до одного місяця.