Шпалери

Характеристика бісерних шпалер

Характеристика бісерних шпалер Всім відомо, що обклеювання шпалерами є одним з найпоширеніших способів обробки стін. Новинкою цього виду матеріалу є бісерні шпалери, відрізняються унікальною ефектністю і високим рівнем стійкості до зовнішніх впливів.

Ці шпалери мають основу з флізеліну, вінілу або паперу, на якій наклеєні кульки зі скла однакового або різного діаметру. Бісерні шпалери можуть бути як однотонними, так і покритими різнобарвним малюнком у вигляді орнаменту або квіток. Матеріал випускається в невеликих рулонах (довжина - 2,7 і ширина - 0,8, 1, 1,4 метра. При бажанні можна замовити шпалери необхідної довжини, їх виготовлять в індивідуальному порядку. Використовуються вони для декорування стін як в приватному житлі, так і громадських закладах. Особливо часто використовують шпалери з бісером для оформлення барів, кафе, піцерій, торгових точок, готелів і т. п. При чому ними прикрашають не тільки стіни, але і стелі, перегородки, ширми, меблеві стінки, шафи-купе. Використовуючись для декорування стін, бісерні шпалери можуть застосовуватися як для суцільної обробки, так і фрагментарною. Дуже важливо, щоб освітлення в оброблених таким чином приміщеннях було якісним, це особливо підкреслить красу і неповторність бісеру, володіє високими відбивають і заломлюючими світло здібностями.

Поклейка бісерних шпалер в основному схожа з поклейкою будь-яких важких шпалер, при цьому рекомендується розгорнути цей матеріал за добу до початку роботи. Зробити це досить легко, адже довжина рулонів невелика: по суті, це вже готові окремі смуги, що вимагають підрізування за розміром. Слід врахувати, що полотна схильні легко розриватися, тому в роботі слід спостерігати особливу делікатність, в особливості, з просоченими клеєм шматками. Порізку слід здійснювати тільки простелив шпалери на чисту підлогу, ніж повинен бути дуже гострим (краще використовувати шпалерний ніж зі змінними лезами). Порізані в розмір смуги після намазування клеєм відкладаються для просочення, протягом 10 хвилин (особливу увагу слід приділити промазки країв шпалер). На поверхню стіни клей наноситься за 5 хвилин до приклеювання смуги. При розкочуванні приклеєною на стіну смуги йдуть робити це дуже обережно, щоб не пошкодити бісерне покриття. Для цієї мети краще всього використовувати валик з м'якої гуми: твердий інструмент може збивати окремі кульки.