Шпалери

Як обробити стіну за батареєю

Як обробити стіну за батареєю При проведенні ремонтних робіт в приміщенні найбільш труднощі в обробці являють собою так звані «незручні» місця. Буває так, що вони забирають часу і зусиль більше, ніж значна частина кімнати.

Одним з таких місць є стіна за батареєю опалення, і кожен, хто робив ремонт самостійно, стикався з цим непростим ділянкою, який і дістати незручно, і залишити без оздоблення теж не можна, адже через просвіти окремих видом радіаторів добре видно неоформлене стіна.

Для того, щоб вирішити цю проблему, існує ряд порад від професіоналів:

1. Не обробляти цю ділянку взагалі. Такий варіант може бути прийнятним лише в разі, якщо радіатор стоїть суцільного плану, без просвітів, а зняти його або немає часу, або немає можливості. В таких випадках проводиться максимально можлива обробка зверху і з обох сторін радіатора. Використання класичних довгих штор дозволить ще більше замаскувати цю ділянку.

2. Обробити, не знімаючи батарею. Коли можливості зняти батарею немає, а обробити ділянку за нею треба в будь-якому випадку, тоді можна випробувати один з нижчеперелічених способів:

• Обережно завести шпалери. Якщо відстань між радіатором і стінкою достатня, то можна спробувати обережно завести точно вирізаний шматок шпалер, попередньо його добре намазавши клеєм. Стінка також повинна бути намазана, по мірі можливості. Краще для цього використовувати густий шпалерний клей, або клей ПВА, так як ця ділянка з-за нагрівання радіатором буде переживати значні температурні впливи.


• Пофарбувати стіну. Цей спосіб застосовується у випадках, коли батарея з просвітами між секціями дуже щільно прилягає до стіни. В такому випадку можна щіткою з довгою ручкою пофарбувати всі видимі просвіти стіни, використовуючи при цьому або радіаторну, і водоемульсійну світлу фарбу.

Як обробити стіну за батареєю

3. Обробка при знятій батареї. Це найбільш зручний і прийнятний спосіб. Після зняття радіатора стіна може бути почищена і зашпаклевана наступні обробкою шпалерами або іншим фінальним покриттям, за типом всієї кімнати. Більш сучасний підхід – це застосувати енергозберігаючий відбивач тепла, приклеївши його після попередньої підготовки стіни, фольгированной частиною всередину кімнати.

Найкраще такі роботи проводити після закінчення опалювального сезону. Також мудрим вчинком буде обробляти стіну під час заміни або установки радіатора.