Шпалери

Методика зняття старих шпалер

Методика зняття старих шпалер Коли постає питання про проведення в кімнаті ремонту, з'являється необхідність зняти старе шпалерне покриття зі стін. Бувають випадки, коли шпалери легко знімаються за допомогою звичайного шпателя, але в цьому випадку обговорювати нічого.

А що робити, якщо шпалери ніяк не хочуть розлучатися зі стіною? Тут не обійтися без маленьких хитрощів, які допоможуть без зусиль зняти старі шпалери і підготувати стіну до обклеювання нових. Технологія зняття різних типів шпалер відрізняється методикою, відповідно, необхідно використовувати різні допоміжні інструменти.

Найбільш корисними пристосуваннями у цій справі є:

#10102; Шпатель;

#10103; Тепла вода;

#10104; Парогенератор або праска з функцією відпарювання;

#10105; Голчастий валик;

#10106; Пляшка з розпилювачем або валик з лотком для змочування шпалер.

Видалення флезилиновых і шпалер

Найбільш просто піддаються видаленню зі стіни флезелиновые і миються шпалери. Ці шпалери мають двошарову поверхню, тому є більш міцними на відміну від інших видів шпалер. Очиста стіни може здійснюватися за однією з двох методик:

#10102; Спочатку знімається верхній шар, а потім нижній шар розмочується теплою водою і знімається за допомогою шпателя. Деякі люди в цьому випадку задовольняються поклейка нових шпалер поверх нижнього шару флезелиновых.

#10103; На поверхні шпалер голчастим валиком робляться отвори, які при змочуванні потрапляє волога і розмочує клей. Після цього шпалери легко знімаються за допомогою шпателя. Варто відзначити, що після нанесення води на шпалери слід почекати близько 20 хвилин.

Зняття вінілових шпалер

Вінілові шпалери складаються з верхнього вінілового шару на паперовій основі. Вони також легко відокремлюються від стін, як і миються, якщо їх попередньо змочити.

Методика зняття старих шпалер
Методика зняття старих шпалер

Зняття паперових шпалер

Найбільш проблемними для зняття є паперові шпалери. Папір дуже тонкий матеріал і при відділенні від стіни легко рветься, тому часто вона знімається маленькими шматочками. Мочити водою їх не можна, адже мокра папір стає ще більш ніжним матеріалом. У таких випадках найбільш підходящим, але дуже трудомістким є очищення стін за допомогою дриля з металевою щіткою. Відмінно допомагають спеціальні засоби, які продаються у магазинах. Ще одним варіантом є застосування парогенератора.

Якщо правильно вибирати методику зняття шпалер, ремонт в квартирі може стати набагато простіше.