Шпалери

Як клеїти рідкі шпалери

Як клеїти рідкі шпалери Рідкі шпалери – сучасний вигляд матеріалу, що використовується для декорування стін. У своєму звичайному стані вони виглядають немов стружка клею, а при розведенні водою і після нанесення на стіну, «перетворюються» в красиві шпалери.

Таку суміш виробляють з целюлози, спеціального клею, барвників, а також бавовни і шовку. Чим же гарні такі шпалери? Вони відштовхують пил, мають звукоізоляцію, теплоізоляцію, не вбирають запахи диму і їжі.

Більш того, рідкі шпалери на стіні виглядають сучасно і стильно. Зробити обробку приміщення рідкими шпалерами можна де завгодно: у квартирі, офісі, спортзалі. Можна використовувати такі шпалери і для обробки ванної кімнати і туалету, але так як в таких приміщеннях підвищена вологість, після висихання на шпалери потрібно нанести акриловий лак.

Підготовка стін

Переконайтеся, що стіни сухі і чисті. Якщо при видаленні старих шпалер, вам доводилося їх замочувати, то почекайте, поки стіни висохнуть. Якщо на стінах є цвіль, то її треба не просто видалити, обробити спеціальним антисептиком, щоб вона більше не з'являлася. Інакше, вся робота нанівець. Поверхня стіни потрібно обробити шліфувальним папером. Потім потрібно нанести ґрунтовку. Вона не тільки зробить поверхню рівніше, але і приховає мікропори, і шпалери наносити на таку оброблену стіну буде набагато простіше. Ґрунтовку варто вибирати спеціально призначену для рідких шпалер. Після висихання ґрунтовки можна наносити рідкі шпалери.

Як клеїти рідкі шпалери
Як клеїти рідкі шпалери

Як приготувати суміш

Щоб правильно приготувати суміш рідких шпалер, потрібно використовувати пластикову тару. Не забудьте ознайомитися з інструкцією та дотримуватися її. Як правило, додатково ще купується барвник, призначений спеціально для рідких шпалер. Змішуючи різні барвники, ви можете отримати самі оригінальні відтінки. Після того, як суміш готова, її залишають на якийсь час у плівці до повної готовності. Наноситься така суміш на стіну за допомогою шпателя. Нанесений шар шпалер має становити близько 3-5 мм товщиною. По кожному обробленому квадратному метру потрібно пройтися валиком. Це допоможе зробити поверхню більш рівною Якщо ви бажаєте отримати рельєфний малюнок на стіні, то можна скористатися валиком з накаткою. Буває так, що після обробки вас щось не влаштувало. В такому випадку, просто змийте шпалери і нанесіть їх заново. Шпалери сохнуть близько 12-48 годин.