Шпалери

Як вирівняти стіни

Як вирівняти стіни Всім нам хочеться мати красивий затишний будинок. Від цього багато в чому залежить наш настрій, ставлення до оточуючих і працездатність. Саме тому не можна забувати про регулярне оновлення інтер'єру, косметичному і капітальному ремонті.

Велике значення має декоративне оздоблення та аксесуари. Також перетворить інтер'єр нові стильні меблі, яку можна вибрати тут. Але є такі капітальні перетворення, без яких жоден ремонт не буде виглядати максимально виграшно. Одним з них є вирівнювання стін. Це складний і дорогий процес, але провести його потрібно лише один раз, після чого можна робити косметичні перетворення як завгодно часто, звичайно, якщо при цьому дотримані деякі умови.

Ремонт стін буде акуратним і довговічним, якщо використовуються якісні матеріали і дотримується технологія їх нанесення. Для початку необхідно очистити поверхню від старих шпалер, або інших декоративних покриттів. Щоб шпалери добре відділялися від стіни, площа рівномірно обприскують водою з пульверизатора. Інший ефективний спосіб – скористатися пухнастим валиком на телескопічній ручці, добре змоченим у воді. Через кілька хвилин полотно легко відійде від стіни. Також в продажі є спеціальні змивки з поверхнево-активними речовинами.

Всі кришаться ділянки необхідно добре очистити, після чого на поверхню наноситься грунтовка глибокого проникнення. Водно-дисперсійна грунтовка потрібна для того, щоб скріпити підстава, вирівняти її поглинаючу здатність, збільшити адгезію (зчеплення). Після висихання можна приступати до штукатурці. Не можна наносити склад дуже товстим шаром, щоб уникнути розтріскування. Рекомендована товщина – близько 5 мм, а якщо є більш глибокі тріщини, їх закладають алебастром, або цементними сумішами.

Штукатурку наносять знизу вгору плавними рухами за допомогою широкого шпателя. Склад набирають на інструмент шпателем меншого розміру. Після повного висихання поверхню стіни знову обробляють ґрунтовкою (її використовують перед нанесенням кожного наступного покриття). Якщо штукатурка призначена для вирівнювання значних недоліків, то для додання стінам ідеальної гладкості застосовується шпаклівка. Вона лягає більш тонким шаром (1-3 мм) і дозволяє ідеально підготувати стіни до нанесення шпалер або фарби.

Важливо пам'ятати, що тільки якісні матеріали прослужать довгі роки і додадуть поверхонь привабливий зовнішній вигляд. Не варто економити на основних етапах ремонту, рекомендується вибирати продукцію відомих виробників, які заслужили довіру споживачів відмінною якістю своїх товарів.