Шпалери

Як поклеїти шпалери з бамбука

Як поклеїти шпалери з бамбука Крім традиційних шпалер з паперу, вінілу і флізеліну досить великою популярністю користуються вироби з натуральних матеріалів, і серед них особливим колоритом виділяються бамбукові шпалери.

Даний тип матеріалу добре вписується в досить великий спектр стилів, при чому зовсім не обов'язково застосовувати їх в якості основного декору: шпалери з бамбука дуже добре виглядають при локальному комбінованому використанні.

Виготовлення бамбукових шпалер здійснюється за рахунок приклеювання верхнього зрізу стебел з виразною структурою на основу з тканини. Стандартною шириною матеріалу вважається 100, 120, 200 і 250 див. Широкі шпалери застосовуються в тих випадках, коли за дизайнерським задумом бамбукові планки повинні розташовуватися на стіні вертикально. Після наклеювання поверхню бамбукових шпалер обробляють, як і будь-яке інше основу з дерева – лакують, просочують морилкою, фарбують і т. п.

Перед поклейкою шпалер з бамбука рекомендується розгорнути за дві доби до початку роботи в тому приміщенні, де проводиться ремонт: це дасть можливість матеріалу адаптуватися. Підготовка підстави стіни проводиться точно також, як і у випадку будь-яких інших шпалер – очищення, ґрунтування, шпаклювання. Є своя специфіка у використовуваному клеї – матеріал на водній основі краще не застосовувати: кращим варіантом для шпалер з бамбука є полихлороприновый клей типу БФ-88, з витратою 0,3-0,4 кг/м2. Під час роботи з подібними речовинами рекомендується одягати респіратор і добре провітрювати приміщення.

Перед наклеюванням підстава обробляють грунтовкою, за добу до початку роботи. Так як бамбукові шпалери зазвичай застосовуються в якості локального декорування, то для цих цілей передбачений молдинг Т-образної та інших форм: тому зручніше буде попередньо зробити креслення на стіні майбутнього елемента. Перше полотно приклеюється по вертикальній лінії, повторюючи в цьому загальне правило для всіх шпалер.

Особливу уважність слід дотримуватися при порізці бамбукових шпалер: поздовжня порізка при цьому не викликає ніяких

Як поклеїти шпалери з бамбука
труднощів, канцелярський ніж для цього цілком згодиться. А от поперечна порізка може бути проведена тільки ножицями по металу або за допомогою циркулярної пили, оснащеної побідитовим диском з дрібними зубами.

Для намазування стіни клеєм застосовується шпатель, а шпалер – пензлик. Намазавши обидві поверхні, рекомендується дати витримку в 15 хвилин, після чого здійснити приклеювання, починаючи зверху і донизу, виганяючи дрантям всі повітряні бульбашки. Простукування полотен здійснюється рукою, з подальшою перевіркою щільності монтажу через дві години. Молдинг ріжеться ножівкою по металу або електропилкою, а клеїться на рідкі цвяхи.