Шпалери

Тонкощі поклейки подвійних шпалер

Тонкощі поклейки подвійних шпалер Стандартна ширина шпалер у 53 см є найбільш універсальною: таким матеріалом зручно оперувати як у просторих приміщеннях, так і в умовах коридору чи прихожої, з безліччю простінків і кутів.

Для того, щоб прискорити процес обклеювання приміщень з великою площею і з мінімумом архітектурних перешкод, стали виготовляти подвійні шпалери, шириною 106 див. Це стало можливим після винаходу шпалер на флізелін, не потребують намазування клеєм: при їх монтажі маститься тільки стіна, а сухими смугами метрової ширини набагато легше оперувати, ніж мокрими.

Хоча в основному принцип наклеювання подвійних шпалер нічим особливо не відрізняється від звичайних, однак кілька нюансів при роботі з ними слід врахувати:

1. Підготовка підстави. Тут слід дотримуватися стандартної процедури підготовки поверхні стіни: основа повинна бути міцною і добре вирівняним, для чого застосовуються стартові і фінішні шпаклювальні суміші. Дуже важливо, щоб на підставі не залишалося ніякого дрібного сміття, так як у разі виявлення під наклеєним листом знімати подвійні шпалери не так просто, як стандартні. Обов'язково проводитися інтенсивне грунтування грунтовкою глибокого проникнення: це дозволяє отримати водонепроницаемою плівку, що не дозволяє клею швидко вбиратися. З урахуванням того, що смуги шпалер не намазуються клеєм, це дає можливість більш просто проводити підгонку смуг по стику (мокра стіна дозволяє зрушувати смуги).

2. Клей. У продажу пропонується спеціалізований клей для флізелінових шпалер. У разі, якщо його не виявиться, цілком можна застосовувати універсальні склади: головне, готувати розчин середньої консистенції, не дуже густий і не дуже рідкий. При намазуванні слід уникати пропусків, намазуючи досить жирно (причина та ж – смуги не мажуться).

3. Процес поклейки. Працювати з подвійними шпалерами потрібно тільки вдвох, поодинці тут навряд чи можна впоратися. Особливу

Тонкощі поклейки подвійних шпалер
уважність потрібно проявляти при різанні матеріалу, так як з-за великої ширини підбір малюнка трохи утрудняется. Тому, як кажуть, сім раз відміряй – один відріж. Слід також мати на увазі, що через флізеліновій основи спостерігається невелике утруднення при розрізуванні: тому краще не скупитися на гострі леза для шпалерного ножа. Як вже не раз говорилося, після порізки смуги не слід мазати клеєм, а укладати на намазані стіни. Як і в традиційних шпалерах, від кута відбивається висок на ширину смуги (в даному випадку – на 1,06 м), а за нього здійснюється неспішний монтаж смуг. При підході до протилежного кута з цільної смуги вирізається шматок необхідної ширини, і приклеюється в стик до попередньої смузі. З урахуванням того, що необхідно зберігати хорошу зволоженість стіни клеєм при укладанні на неї шпалер, маститься тільки ту ділянку, що перекривається однією смугою.