Стіни

Види клею для різних поверхонь

Види клею для різних поверхонь При капітальному ремонті приміщень, практично не обійтися без клею. Але, яким він повинен бути, і як його правильно обрати, знають небагато. Плитковий клей – це сучасний матеріал, який широко використовується, особливо при різних кладки і облицювання.

Його склад постійно вдосконалюється, і в рази спрощує роботу.

Підготовка поверхні

Увага, в першу чергу повинне бути звернене на ту поверхню, яка підлягає облицюванню. Її треба добре підготувати: видалити пил, грибки і бруд. Далі повинна проводитися грунтовка, і вибирається клей з певним, відповідним складом.

Звичайний стандартний клей, підходить для елементарних поверхонь, наприклад цегляної стіни або бетонної плити. Також є можливість застосування і для оштукатурених стін, але слід врахувати нюанс, не всі стандартизовані клейові суміші можуть використовуватися на вапняних поверхнях. Іноді слід ґрунтувати в декілька прийомів, для зниження проникнення вологи.

Види клею для різних поверхонь
Види клею для різних поверхонь

Поверхні, які являють собою складні, нестабільні види, вимагають спеціального клею. Його застосовують у разі якщо стіна з бетону або цегли, що буде піддаватись перепадів і стрибків температур, растрескиваниям та інших деформацій. Такі клейові склади застосовують при облицюванні поверхонь вже старих, гіпсових штукатурних або вапняку.

Особливо проблемні та складні поверхні, як правило, покриваються клеєм, володіє підвищеним зчепленням. Є клей для поверхонь з дерева, здатний приклеювати до деревини різні облицювальні елементи, що не зможе зробити звичайний плитковий клей.

Альтернативні методи укладанняМожлива укладка плитки на пластик і скло, за допомогою спеціального клейового складу.

Види клею для різних поверхонь
Існують універсальні клейові основи для плиткового матеріалу. На упаковці такого клею, можна знайти рекомендації по застосуванню його для облицювання плиткою з кераміки по деревині та інших поверхонь.

На сьогоднішній день, найбільш простим і дешевим матеріалом для укладання каменю і плитки можна вважати піщано-цементну суміш. Його застосовують також для штукатурок і стяжок підлоги. Але подібний розчин не має потрібної пластичністю, з-за чого робота з ним, ускладнюється. Крім того, із-за низької адгезії, його популярність сильно впала, і споживачі воліють купувати спеціальні плиткові клей, що володіють певним складом.