Стіни

Які бувають будівельні риштування

Які бувають будівельні риштування При здійсненні капітальних будівельних робіт не обійтися без спеціального пристосування для безпечної та зручної роботи на різну висоті – будівельних лісів.

Для їх виготовлення застосовується в основному метал або деревина, або їх комбінації.

Найчастіше зустрічаються такі типи будівельних лісів:

1. Рамні. Найпопулярніша різновид даних пристосувань, що дозволяє здійснювати роботи на висоті до 100 метрів. Такі показники стають можливими завдяки тому, що при їх виготовленні застосовується пластична деформація – особливий метод обробки труб з металу. Рамні ліси дуже легко збираються і розбираються, коштують не дуже дорого, а в якості настилу трубних конструкцій застосовують деревину. Щоб збільшити безпеку роботи, в конструкції рамних лісів передбачені фіксуючі замки, діагональні та вертикальні ребра жорсткості. Поряд з ярусами в них є сходи для переміщення і огорожі безпеки. Завдяки розбірний системі пристрою ліси можуть багаторазово використовуватися, розбираючись з знову збираючись при необхідності.

2. Хомутові. Мають дуже універсальну систему кріплень, що дозволяє при необхідності змінювати параметри висоти ярусів, ширини настилу і кроку. Найчастіше цей тип лісів застосовують при ремонтах складних фасадів. Щоб зробити роботу на них безпечною, в конструкцію включені поручні, захисні решітки та перемички. Перед складанням таких лісів попередньо складається схема необхідного розташування.

3. Штирьові. Ці ліси мають повішену міцність, що дозволяє використовувати їх при здійсненні цегляних і кам'яних кладок, з можливістю розміщення на ярусах будівельних матеріалів значною маси. Дані характеристики стають можливими завдяки використанню в конструкції лісів металевих труб з діаметром 57мм, при товщині стінок 3,5 мм. На початку установки облаштовують основу, з установкою черевиків: поверх них облаштовується перший ярус. Для міцності при

Які бувають будівельні риштування
кріпленні секцій застосовуються особливі металеві штирі, звідки лісу і отримали свою назву. Сама конструкція дуже проста в плані перебудови під потрібні форми фасадів.

4. Клинові. Є самим універсальним типом лісів, завдяки використанню клинового типу з'єднань різних вертикальних і горизонтальних елементів, а також наявності клинових розкосів. Дані лисиця в змозі забезпечити безпечну роботу на висоті до 100 метрів, розміщуючи при цьому на своїх платформах матеріал вагою до 600 кг