Стіни

Для зручності дачника

Для зручності дачника СВІТЛО НА САДОВІЙ ДІЛЯНЦІ

Ліхтарик у руці або лампочка над www.postroil.com — часто це все, що дає світло з настанням темряви на садовій ділянці. А чому б не зробити освітлення саду або його частини — зони відпочинку, під'їзної доріжки?

Ставити великі ліхтарі зовсім не обов'язково. Для невеликого саду краще кілька низьких, майже біля самої землі, світильників, які легко можна зробити з підручних матеріалів. Вони створять дуже затишне освітлення.

У господарському магазині я придбав кілька кулястих підвісних світильників з герметичним ущільненням плафона і корпусу. Стійки зробив з пластмасових сантехнічних труб 0100 мм довжини. Для безпеки використовував лампочки 40 Вт на 36 В з живленням через автотрансформатор, яким можна в невеликих межах регулювати яскравість світіння.

Електропровід треба прокласти так, щоб його не можна було пошкодити, працюючи в саду — вздовж пішохідної доріжки, в пластмасовій трубі через газон. Конструкція світильників проста. Підбираючи варіанти розміщення на ділянці або при переплануванні саду, їх легко перенести на інше місце.

ДРАБИНКА «ЯЛИНКОЮ»

Для зручності дачника

Садовий будиночок у вас невеликий. Але є горище. Значить, потрібна зручна сходи. В першу чергу для дітей. А місця мало. Приставити похило звичайні сходи місця немає. Так і будматеріали — тільки рейки паркану та дві дошки.

Міцні надійні східці для сходів вийшли після з'єднання рейок у вигляді літери «Т». Площа опори для ноги велика, а ребро дає жорсткість.

У бічних дошках зроблені вирізи у вигляді літери «Г», чергуються то з одного, то з іншого боку. У ці вирізи встановлені сходи, розташовані «ялинкою» — вони не заважають при підйомі та спуску. Зовні бічні дошки зашиті декоративними рейками. Сходи я обпік паяльною лампою і покрив лаком.

Для зручності на підлозі горища корисно встановити скобу. Якщо ставити ноги по черзі на віддалену від стіни частина www.postroil.com, то підійматися по сходах дуже зручно, і діти спокійно користуються нею. Вона стоїть вертикально, нікому не заважає і не псує загального вигляду приміщення.

За матеріалами журналу "ДІМ"