Стіни

Поради по укладанню мокрого фасаду

Поради по укладанню мокрого фасаду Декорування зовнішньої частини будинку способом мокрого фасаду є досить популярним методом, завдяки свій дешевизні і простоті монтажу. До того ж, мокрий фасад має подвійне функціональне навантаження: це і утеплюючий, і декорирующий вид фасадної обробки.

В якості утеплювального матеріалу можуть виступати плити пінопласту або базальтової вати, поверх яких, з допомогою армування, наноситися один з видів сучасних декоративних штукатурок.

Монтаж мокрого фасаду виконується в такій технологічній послідовності:

1. Визначення кривизни стіни. У кутах провешиваются висок, розтягуючись і закріплюючись за допомогою забитих внизу дюбелів. Дві натягнуті між ними рухомі нитки будуть грати роль маяків, за допомогою яких на будь-якій висоті можна буде орієнтуватися по товщині утеплювача і клею. Для цього спочатку виставляється товщина плит, до якої додається пару сантиметрів на склеювальний шар.

2. Поклейка утеплювача. Як правило, монтажний клей продається у вигляді сухого розчину, і готується безпосередньо перед використанням. Готову суміш наносять невеликими пятачками на лист утеплювача, на краях і в середині, і приклеюють його до стіни, орієнтуючись по встановленій системі маяків. При укладанні утеплювача важливо домогтися того, щоб зазори між окремими плитами були максимально мізерними, при цьому спостерігаючи метод зміщень, тобто уникай з'єднання в одній точці 4-х кутів, а зміщуючи їх. З'єднувальні шви по ходу поклейки краще відразу заповнювати тієї ж клейовою сумішшю, що заощадить час по час штукатурних робіт.

3. Встановлення дюбелів-парасольок. Для цієї операції потрібно перфоратор і молоток. У кожній плиті треба проробляти 5 отворів: 4-ри по краях і один по центру, і молотком забивати туди пластикові дюбелі. Допускається установка крайових дюбелів у з'єднувальні шви: таким чином можна добитися економії кріпильного матеріалу, адже можна буде захоплювати одним дюбелем відразу дві плити утеплювача.

4. Армування. Спочатку на утеплювач наноситься шар клею, а поверх нього приклеюється армуюча сітка, що реалізується в метрових рулонах. При цьому клей може бути універсальним, тобто таким же, на який клеїлися плити утеплювача, або спеціалізованим, призначеним для однієї конкретної операції. Шар клею повинен бути товщиною в кілька міліметрів, після наклейки сітки залишки суміші знімаються широким шпателем. При наклеюванні сітки застосовується метод накладання її окремих смуг один на одного.

Поради по укладанню мокрого фасаду

5. Штукатурка. Після повного висихання армуючого шару можна приступати до штукатурення фасаду. Найчастіше для цього застосовують той же клей, на який фіксувалася армуюча сітка. Поверхня ретельно загладжується в два або три шари.

Після того, як фасад висохне, його можна обробляти як декоративними видами штукатурки, так і будь-яким іншим відповідним матеріалом.