Стіни

Як зробити кам'яний мангал в саду

Як зробити кам'яний мангал в саду Кожен власник присадибної ділянки рано чи пізно приходить до бажання отримати постійний мангал, для святкового проведення часу на повітрі: адже споруджувати кожен день тимчасове пристосування у вигляді багаття або кількох цеглин – справа клопітна.

До того ж, після кожного такого багаття залишається значний слід на землі, що не дуже підходить з естетичної і практичної точки зору для умов присадибної території. Постійний мангал може бути портативним чи стаціонарним. Стаціонарні мангали виконують в основному з каменю або вогнетривкої цегли, і при належному підході таке виробу може служити повноцінним декоруючих об'єктом в композиції інших садових будівель.

Мангал з каменю не відрізняється якоюсь складністю, представляючи собою обкладене і укріплене місце горіння багаття. Матеріал для його виготовлення намагаються вибирати виключно природного походження – камінь для укладання, пісок і глину. Сама примітивна конструкція мангалу – це витовчене піском і дрібним каменем поглиблення в землі, по всьому периметру якого зводяться захисні стінки, оберігають вогонь від задування вітром. Висоту стінок, форму периметра, його розміри, а також тип використовуваних каменів потрібно вибирати, з розрахунку його функціональних навантажень, а також відповідності загальному дизайну ділянки для відпочинку. Іноді мангал і місце навколо нього оснащують додатковими спорудами – обробним столиком, навісом від дощу, мийкою для рук. Всі ці елементи також повинні органічно вписуватися в загальну картину ділянки.

Чимале значення має правильний вибір місця для стаціонарного кам'яного мангалу: до цього кроку треба підійти ґрунтовно, щоб згодом не витрачати час і ресурси на його переміщення. Як правило, мангали споруджують на ділянці для відпочинку, або поблизу альтанок. При цьому важливо врахувати норми пожежної безпеки – об'єкт повинен бути досить віддалений від тих будівель, які можуть загорітися. Враховується також найбільш ймовірний напрямок вітру на цій місцевості, щоб уникнути задування диму й жару на житлові об'єкти та дитячі майданчики. Небажаним фактом для облаштування мангалу є наявність у цьому місці близького розташування грунтових вод.

Як зробити кам'яний мангал в саду
Будівництво мангалу завжди починають із спорудження міцного підстави, товщиною не менше 10 див. Він може бути монолітним бетонним, або з щільно утрамбованої гальки і піску: при цьому стінки і дно заглиблення в землі попередньо влагоизолируют. Іноді, для підвищення міцності об'єкта, внутрішню його частину викладають вогнетривкою цеглою, а зовнішню – натуральним каменем. Не зайвим буде обладнання піддувала і місця для зберігання дров.