Стіни

Особливості застосування газосилікатних блоків

Особливості застосування газосилікатних блоків Однією з тенденцій сучасного заміського будівництва є використання різних прибудов до зведеним раніше домівках. Найбільш оптимальним видом використовуваного при цьому матеріалу є блоки з газосилікату.

Головне їх достоїнство – значний обсяг при невеликій вазі, що дозволяє досить швидко звести будь-яку будівлю, чи прибудову. Як правило, для доставки такого матеріалу застосовуються палети, що дуже зручно при складанні і зберіганні.

Перед початком будівництва дуже важливо визначитися з кількістю необхідного матеріалу, що знаходиться в прямій залежності від площі будівельної конструкції. При закупівлі основна стаття витрат ляже на блоки й цемент. Що стосується фундаменту, то для його закладки блоки використовувати забороняється, так як вони навряд чи забезпечать надійність і довговічність підстави. Кращі варіанти в цьому відношенні – кам'яні і залізобетонні фундаменти, після облаштування яких рекомендується зробити паузу в будівельних роботах орієнтовно на рік. Це дасть можливість основи набрати потрібну міцність, ну і заодно перевірити фундамент на предмет усадки, осідання і перекосів.

Особливості застосування газосилікатних блоків

Після витримки необхідного строку паузи, починаються безпосередні роботи зі зведення прибудови. Найбільше цементу потягне перший ряд блоків, адже саме він вирівнює всі похибки фундаменту, даючи всій стіні горизонтальний вектор. Надалі витрата цементу явно зменшується, а швидкість роботи збільшується.

Після укладання кожного ряду рекомендується робити паузи в кілька годин, щоб дати цементного розчину схоплюватися. Найвдалішим способом буде кругова кладка, що дає можливість не зупинятися при укладанні газоблоків: поки буде покладений весь коло, пройде достатньо часу, щоб перші елементи вже достатньо міцні для укладання поверх них наступного ряду. Швидкість роботи в такому разі не втрачається, саме зведення прибудови пройде досить швидко.

Даний спосіб устаткування прибудов прийшов на зміну традиційної деревини, використовуваної в таких випадках раніше. Але, як відомо, даний матеріал не дуже довговічний при достатній «примхливості» в експлуатації. До того ж, нині деревина коштує досить дорого, адже далеко не кожен має можливість займатися вирубкою і заготівлею в індивідуальному плані.