Стіни

Зовнішні димові труби типи і склад конструкцій

Вперше димові труби були застосовані ще в античні часи, але тоді вони мали вигляд отворів в стінах, через які з приміщень виходив дим. Лише в середні століття димоходи почали застосовуватися в парі з опалювальним обладнанням і в той час почали виготовлятися перші моделі труб, через які виходив газ, дим і дрібні частинки пилу.

Монтаж димовидалення - важлива процедура, необхідна для багатьох сучасних будівель в цілях безпеки експлуатації.

Різновиди димових труб

На даний момент димарі бувають керамічними, цегляними, сталевими, а також шамотнимі, причому кожен варіант відрізняється характерними перевагами. Зараз великим попитом користуються зовнішні димоходи, які часто монтуються на невеликих будиночках, дачах і лазнях. Всередині будівлі монтуватися димоходи стали все рідше, так як вільна площа приміщення може бути застосована з більшою користю. Крім цього, якщо розглядається внутрішній димохід, йому потрібно герметичний прохід і якісні додаткові заходи в місці перекриття, які запобіжать пожежа. Нерідко такі процедури вимагають чималих вкладень, тому користувачі воліють встановлювати зовнішні димоходи.

Неважливо, який метод установки застосовується, типи димоходів бувають різноманітними. Керамічна модель димоходу є доступною, простою, її легко встановлювати, вона має невелику вартість і при цьому відрізняється довговічністю. Порівнюючи їх з виробами зі сталі, то головним достоїнством називають той факт, що вони витримують температуру аж до +600 градусів. Ще одним плюсом кераміки вважається підвищений коефіцієнт пожежної безпеки, а це важливий факт, якщо мова йде про закриті топки каміна.

Дане виріб отримав чимало позитивних відгуків також завдяки тому, що внутрішня сторона димоходу відрізняється гладкою поверхнею, при цьому протистоїть агресивним речовинам, конденсату і впливів атмосфери. Стабільність при температурних перепадах та високий показник стійкості до механічних впливів також зіграли важливу роль. Стінки керамічних димоходів мають товщину 8 мм, тому їх кінцева маса на 70% нижче, порівняно з моделями, виготовленими з шамоту або цегли. Саме тому даний матеріал так популярний при виготовленні зовнішніх димоходів.

Що стосується шамотної димаря, то цей варіант є безпечним, коли мова йде про згорянні сажі. Цей виріб може похвалитися експлуатаційними показниками і технічними характеристиками, так що його можна застосовувати в парі з будь-якими приладами для опалення. Труба з шамоту відрізняється гарантійним строком аж до 30 років, що пояснюється її довговічністю, статичною стійкістю, стійкістю до високих температур, а також відкритого вогню. Проте, такий вид труби актуальний лише при внутрішніх підключеннях, адже вони здатні легко вбирати вологу, а якщо щільність труби змінитися за умов погоди, велика ймовірність, що стінки димоходу ушкодяться. Крім цього, вони відрізняється великою масою – 13 – 60 кг, тому потрібно якісно укріплений фундамент, адже звичайному кріпленню не під силу буде втримати такий трубопровід. Щоб зменшити гігроскопічність шамоту, верхню частину труби обробляють термостійкої глазур'ю.