Стіни

Штучний камінь в домашніх умовах

Штучний камінь в домашніх умовах Штучний камінь широко використовується при декорації зовнішньої частини будинку. Хоча і в оздобленні приміщень його не забороняють.

Чому ж він популярний?

Штучний камінь легкий, надає гарний вигляд стін, недорогий, так і монтувати його не складе труднощів.

Щоб виготовити штучний камінь, обов'язково потрібно цемент. Крім цього, потрібен мелкофракционный пісок, доступ до води, форми для лиття, розподільчий склад.

Тут необхідно зауважити: для штучного каменю необхідно набувати форми з поліуретанових сортів гуми. Цей матеріал здатний відтворити такий малюнок, який надає створюваному матеріалу схожість з природним. Можливо, звичайно, використання форм, виконаних з дерева, але з таких складніше діставати отримане виріб.

Розподільчий склад потрібно для того, щоб зберегти гумові форми. Бетон потрібно заливати до того моменту, як склад висохне.

Штучний камінь в домашніх умовах
Штучний камінь в домашніх умовах

А зараз можна приступати до процесу виготовлення штучного каменю. В бетономішалку або в яку-небудь відповідну ємність необхідно засипати цемент, пісок і все залити це водою. Потім все перемішати до однорідного складу. Потім залити отриманий бетон в гумові форми і дати йому на застигання.

Залишилось його тільки дістати і камінь готовий

Щоб надати деякий колірне розмаїтість отриманого виробу і надати йому схожість з природним матеріалом, його можна пофарбувати. Природно, можна було ще під час приготування суміші додати в неї фарбу, тоді штучний камінь отримав би свій окрас відразу ж після затвердіння. Або перед заливкою бетону в форму, в неї додається фарба. Процес приблизно той же, що і попередній, за одним винятком: забарвлюється лише поверхню каменю, що економить на барвнику.

Також можна вручну змінити колір штучного каменю. Для цього потрібно фарба одного або декількох відтінків і кисть.

Штучний камінь в домашніх умовах
Перш ніж приступити до роботи, камінь слід ретельно очистити від пилу, бруду, залишків цементу та іншого, що могло зібратися в ямках. Потім фарба наноситься рівномірно по всій лицьовій частині каменю. Як тільки перший шар висох, слід нанести ще два шару фарби, щоб колір довше зберігався.

Займаючись фарбуванням вручну, слід особливу увагу звертати на різні западинки, кути тощо. Не повинно залишатися місць, в яких проступає сірий бетон.