Стіни

Основні причини поломок електричних накопичувальних водонагрівачів

Основні причини поломок електричних накопичувальних водонагрівачів Для того, щоб автономна система водопостачання діяла повноцінно, застосовується електричний накопичувальний водонагрівач. Також подібні прилади встановлюються в квартирах, де подача гарячої води або відсутній, або відбувається з перебоями.

Однак, як і будь-який інший агрегат, електричні водонагрівачі можуть виходити з ладу, і причиною цього може бути наступне:

1. Невідповідність показників тиску. Перш, ніж встановлювати накопичувач, слід упевнитися в тому, що тиск у підключається водопровідної системи є відповідним для даного приладу. Дана проблема може виникати на нижніх поверхах тих багатоповерхових будинків, де не застосовується понижуючий редуктор: з цієї причини тиск внизу системи зазвичай перевищує норми. Це може приводити до руйнування внутрішньої поверхні водонагрівача.

2. Немає запобіжного клапана. Цей клапан зазвичай входить в комплект приладу, тому дуже його змонтувати, враховуючи напрям води.

3. Вихід з ладу електроніки. Якщо накопичувальний водонагрівач має електронну систему управління, важливо стежити за її справністю. Найчастіше вона ламається з причини високих показників вологості в місці установки бака. Оптимальний рівень вологості повітря вказується в інструкції, що додається.

4. Разморожение. Якщо накопичувач встановлений в неопалюваному заміському будинку, то по закінченню дачного сезону необхідно провести зливання води з ємності: якщо вона замерзне, водонагрівач вийде з ладу.

5. Корозія. Як правило, нагрівачі оснащені магнієвими анодами, що захищають внутрішність бака від корозії. Однак рекомендується міняти анод з періодичністю 1-2 роки, інакше після його истощания внутрішні стінки ємності дуже швидко покриються корозією.

6. Накип. Важливо раз в рік проводити заходи по технічному обслуговуванню електричного водонагрівача, в які входить очищення нагрівальних тен та інших елементів від накипу. Якщо цього не робити, нагрівальні елементи починають гірше віддавати тепло, вода нагрівається повільніше, а сам тен перегрівається і швидко виходить з ладу.

Основні причини поломок електричних накопичувальних водонагрівачів

7. Скачки напруги. Якщо мова йде про заміський будинок, то напруга подається електроенергії найчастіше залишає бажати кращого. Щоб уникнути поломки електричного нагрівача, бажано застосовувати спеціальні адаптери напруги.

Встановлення бака і підведення трубопроводу слід здійснювати, суворо дотримуючи всі рекомендації в прикладеній інструкції.