Стіни

Як осушити присадибну територію

Як осушити присадибну територію Однією з умов для досягнення впорядкованості присадибної ділянки – хороше відведення води після сильних дощів або танення снігу. У випадках, коли рівень ґрунтовий води розташовуються досить глибоко, води вбирається сама собою, і ніяких проблем не виникає.

Але якщо ґрунтова вода знаходиться досить близько до поверхні, що випали опадів просто нікуди вбиратися, і тому вони можуть утворювати великі долгосохнущие калюжі, або навіть заболоченості.

Існує кілька способів, як обладнати відведення води з ділянки штучним шляхом:

1. Водовідвідні траншеї. Такий метод вважають самим простим у плані облаштування. По периметру дуже волого ділянки викопуються траншеї глибиною 40-50 см, роблячи загальний ухил у напрямку водоприймача. До основних лініях складання води підводяться менш глибокі (30-40 см), що відводять воду з усього ділянки. Якщо система відкрита, то потрібно подбати про містках для можливості переходу в різні ділянки ділянки. Але в більшості випадків намагаються ці канавки закрити, насипавши поверх родючий шар ґрунту та висадивши рослини.

2. Дренажна мережа. Інший, більш надійний варіант – укласти в траншеї дренажні труби, з необхідним ухилом для відведення води. Окремою спорудою є дренажна канава, захищає котедж. При укладанні труб, які не мають спеціальних водозабірних отворів, передбачають спеціальні проміжки між окремими фрагментами. Вартість такої системи значно дорожче простих траншей, проте якість і надійність цілком окупають вкладені кошти.

3. Водозбірник. Місцем, куди відводиться вода з осушуваної території, може стати придорожній кювет, або сусідня балка або лощина. У деяких випадках такої можливості немає – вся місцевість може бути дуже рівною, або ухил ділянки йде в

Як осушити присадибну територію
протилежну від кювету бік. У такій ситуації вибирається саме низинное місце присадибної території і там обладнується місце для збору води у вигляді басейну. Матеріалом для ущільнення дна виступає жирна глина: її укладають трамбують і, до отримання щільного шару в 20-30 см. Після цього дно і стіни басейну потрібно зміцнити, використовуючи природний камінь, дерево, цегла або бетон: при укладанні робиться проміжок в 20 см від поверхні котловану, який заповнюється глиною по мірі просування укладання.

4. Шурф. Ще один спосіб осушення території – буріння декількох шурфів, до водовбирну ґрунтового шару: отримане простір заповнюється великої щебінкою або каменем відповідного розміру.