Стіни

Як самостійно виготовити з гіпсокартону шафа

Як самостійно виготовити з гіпсокартону шафа Іноді людина хоче купити собі шафа, але підбір в магазині нічого не дає – вибрати підходящу модель не вдається. Звичайно, можна звернутися на фірму, що спеціалізується на виготовленні меблів.

Однак «рукастый» людина цілком зробить такий шафа своїми руками. Для того, щоб провести його, підбирають будь-який матеріал, наприклад, гіпсокартон або ж ДСП.

Якщо робити шафа який до речі можна придбати тут amf.com.ua з гіпсокартону, то слід врахувати важливу річ: він є вбудованим, не переміщується на іншу сторону не повертається. Тому заздалегідь вибирають, де саме він буде стояти, враховують необхідні габарити. При цьому визначаються з призначенням шафи – які речі будуть зберігатися там. Т. к. гіпсокартон являє собою не дуже міцний матеріал, тому щось важке зберігати в ньому не рекомендується.

Спочатку необхідний проект, в якому будуть враховані всі деталі - від каркаса до поличок і шухлядок. Для виготовлення шафи потрібні бруски з дерева і профіль - спеціальний, металевий. Рекомендують матеріали поєднувати, наприклад, там, де будуть закріплюватися петлі, застосовують бруски. Без профілю краще не робити шафа, адже час сушить дерево, при цьому форма шафи втратиться.

Для виготовлення висувних ящиків зазвичай вибирають фанеру. Однак деталі не відразу виробляють, а тільки після того, як повністю буде зроблена і встановлена вся конструкція. Це потрібно тому, що лист гіпсокартону, штукатурка, якою обробляють поверхню, зменшать отвори.

Як самостійно виготовити з гіпсокартону шафа
Як самостійно виготовити з гіпсокартону шафа

Далі слід прикріпити профіль, і для цього на стіни наносять розмітку. Однак перед тим, як розмічати, слід заміряти. Вимірювання проводять спеціально призначеними для цього приладами, наприклад, рівнями, рулетками, штангенциркулями і т. д. Якщо цього не зробити, то форма шафи може вийти неправильна.

Перед тим, як збирати каркас, треба перевірити, чи є в наявності всі комплектуючі. У разі, якщо таких немає, краще звернутися до експертів, які проконсультують з приводу правильного підбору. Шафою будуть користуватися кожен день, і це необхідно враховувати. Тому завжди пильно цікавляться кутами. Щоб конструкція була якомога міцніше і раніше часу не руйнувалася, застосовують для оформлення кутів профіль з металу. Іноді в проект додають підсвічування, і в цьому випадку необхідний монтаж проводки, яку прикріплюють до каркаса.

Щоб обробити стінку, виготовлену з гіпсокартону, можна застосувати різні способи, але частіше всього використовують гіпсовий розчин, яким роблять шпаклівку. Нанесення кожного шару повинно супроводжуватися зачищением поверхонь і перевіркою геометрії, інакше стіни можуть вийти кривими.

Зовні також проводять обробку, в залежності від того, які колірні рішення воліє власник квартири. Для цього підбирають плівку на самоклеючій основі. Також можна обклеїти або ж пофарбувати. Краще всього використовувати фарбу, тоді, якщо десь виникне подряпина, її можна буде легко закрити.

Гіпсокартонний шафа виконують в 2х варіантах: відкритий або як купе. Якщо дверей багато, то всередині шафи можна буде поставити телевізор.