Стіни

Сезонні заходи по догляду за присадибною водоймою

Сезонні заходи по догляду за присадибною водоймою Після правильного облаштування водойми в саду необхідно також дотримувати правильні принципи його експлуатації, інакше вся виконана робота піде нанівець.

І це включає в себе не тільки інструкцію щодо належного використання, але і підтримання ставка в хорошому стані.

Основні заходи даного плану мають сезонний характер, тому важливо розуміти, що і коли потрібно робити:

1. Осінь. З настанням осені штучні водойми часто накриваються за допомогою спеціальних сіток, що захищають поверхню води від падаючої листя: якщо це не зробити, опале листя почнуть гнити, пошкоджуючи тим самим мікрофлору ставка. Альтернативою сітки може виступити скіммер, збирає сміття з поверхні води. До настання морозів дно підлягає очищенню від мулу, із залишенням деякого його кількості, що забезпечує зимівлю риб. Для цього застосовується або спеціальний пилосос, або звичайні граблі. При наближенні морозів все обладнання повинно бути відключене і витягли з води. Насоси, фільтри, форсунки потрібно добре помити і поставити на зберігання. Трубопровід продувається і закривається за допомогою заглушок. З незимующих водойм потрібно витягти всіх його мешканців, помістивши рослини в підвальне приміщення, а рибу – в акваріуми. В інших випадках витягуються тільки теплолюбні організми. Якщо стінки водойми облаштовані із застосуванням гнучкої гідроізоляції, то його не можна звільняти від води, якщо застосовувався пластик, то краще всього половину води спустити. Для запобігання появи тріщин на стінках водойми у разі замерзання води в неї з осені кидають пляшки з пластику, до половини заповнених сумішшю води і піску: при розширенні води такі пристосування візьмуть удар на себе.

2. Зима. У зимуючих водоймах з рибою після замерзання роблять лунки, для забезпечення її повітрям. При цьому рубати лід не варто – це може призвести до оглушению риби: краще всього застосувати метод плавлення, використовуючи ємність з окропом. Для того, щоб у придонні шари води надходив світло, лід потрібно буде чистити від снігу.

3. Весна. Після настання тепла і танення льоду в ставок доливають воду. Після цього проводиться огляд зимуючих рослин і риби: хворі особини отсаживаются для лікування. При необхідності, ближче до травня проводиться висадка нових рослин. Годування риби починається після прояв нею активності, а установка устаткування відбувається тільки після настання плюсової температури круглі добу.

Сезонні заходи по догляду за присадибною водоймою

4. Літо. Головна небезпека для водойми в цей період зводиться до цвітіння води. Щоб пом'якшити цей процес по можливості поверхню ставка затінюється, для чого застосовуються спеціальні плаваючі рослини. Проводиться висаджування рослин-оксигенаторів, що виробляють кисень, поглинають розчинені живильні компоненти. Найефективнішим способом боротьби з збільшенням кількості дрібних водоростей є добре обладнана фільтрація води. У літній час також регулярно проводяться роботи по доливанию води, очищення її від відмерлих рослин, прополці прибережної зони, чищення насоса і фільтра. При появі мальків їх потрібно виловити в акваріум, інакше доросла риба їх поїсть.