Стіни

Що таке електродний котел

Що таке електродний котел При виборі котла для опалення заміського будинку економічніше всього вибрати газовий проте буває так, що в даній місцевості відсутня магістральна газоподача.

У такому випадку доводиться розглядати інші варіанти, один з яких – котел електродного типу. Дані прилади особливі тим, що в них застосовується принцип прямого нагрівання, в результаті чого енергоносій отримує тепло безпосередньо. Відбувається це за допомогою електродів, що знаходяться в ємності з теплоносієм. Відбувається проведення струму через товщу води, при частоті 50 Гц, що дозволяє уникнути електроліз, захистивши внутрішні стінки від появи відкладень.

Теплоносій нагрівається за рахунок природного опору току: відбувається це миттєво. Це дає можливість економити на розмірах бака, адже очікування нагрівання води зведені до мінімуму. Таким чином відбувається значна економія енергії у всій системі – якщо порівнювати з іншими електричними приладами, її показник доходить до 40%. Однак слід враховувати особливі вимоги до складу теплоносія, так як використання звичайної водопровідної води неприйнятно. Як правило, процес водопідготовки входить додавання необхідної кількості рекомендованих антифризів. Ще однією особливістю таких котлів є поступове розчинення електродів, швидкість якого в основному впливають експлуатаційні навантаження системи.

Придивляючись до електродному котла, важливо врахувати вимога до надійності електричної проводки заміського будинку, а також стабільності подачі електроенергії. Якщо наявні постійні збої і перепади, набувати електродний котел немає сенсу, так як він в подібних умовах не зможе функціонувати. Виходом в такій ситуації може виступити система безперебійного

Що таке електродний котел
харчування, здатна акумулювати енергію, забезпечуючи рівномірність її подання у разі збоїв. Іноді заміські селища встановлюють деякі обмеження енергоспоживання: в такому випадку перед покупкою слід проконсультуватися у місцевої адміністрації з приводу додаткових квот.

В цілому ж електродні котли відрізняються високим рівнем безпеки, що дозволяє повністю виключити будь-яку витік електрики: ніякі іскріння або займання неможливі. Завдяки компактності прилад часто вбудовують в газову систему опалення, і в разі перебоїв подачі палива він виступає запасним варіантом. При цьому нагрівання проводиться без шуму і з високою швидкістю. При монтажі в оселях не потрібно додаткового облаштування котельні: сама установка найчастіше виконується власноручно.