Вікна

Як вибрати склоріз для будинку

Як вибрати склоріз для будинку Не часто, але бувають ситуації, коли в процесі ремонтних робіт по будинку потрібно акуратно порізати скло: більш поширена така потреба на дачній ділянці, де найчастіше застосовуються дерев'яні вікна нестандартних розмірів.

В магазинах пропонується цілий спектр даних пристосувань, тому бажано мати хоча б загальне уявлення про кожного з них.

Побутові склорізи бувають таких типів:

1. Роликові. Найбільш популярна різновид, що відрізняється дешевизною і здатністю досить добре виконувати свої функції. Порізка здійснюється за допомогою твердосплавного ролика: зазвичай в комплекті пропонується також кілька запасних. Заміна різального елемента здійснюється дуже швидко, відкручуванням одного кріпильного болта. Що стосується різновидів роликових склорізів, то найчастіше можна зустріти такі:

• З дерев'яною ручкою. Звичайний домашній варіант, що дозволяє здійснювати якісну порізку скла до 5 мм завтовшки.

• З пластиковою ручкою. Зазвичай це інструменти китайського виробництва, мають у комплекті 5 запасних роликів. Показники таких моделей схожі з попередньою моделлю.

• «Профі». Незважаючи на назву, до професійних цей інструмент не відноситься, однак може порізати скло трохи більше товщини, ніж звичайні побутові моделі – до 7 мм.

• «Крафтул». Вважається вже професійним інструментом, однак ціна на такий склоріз не дуже велика. За рахунок німецької якості порізка звичайних стекол здійснюється набагато якісніше, ніж у всіх вищеназваних примірниках.

• Масляний. В звичайну конструкцію з роликом в даній різновиди додана можливість додавати масло під час різання скла, що робить сам процес якісніші і легше.

Як вибрати склоріз для будинку

2. Алмазні. Даний тип склоріза дає можливість здійснювати порізку скла з набагато більшою легкістю, витрачаючи на це мінімум зусиль: до того ж, товщина стекол може бути помітно товщі, ніж у тих, що доступні до порізки роликовими інструментами. В якості ріжучого елемента тут застосовується алмаз, перевершує своєю твердістю будь відомий сплав. При роботі з алмазним склорізом важливо знати, що порізка можливо тільки під певним кутом, при якій алмазна кромка починає порізку. Спочатку сам процес може виходити погано, але коли з'явиться навик щодо кута нахилу, ніякої іншої склоріз не буде йти в порівняння з алмазним склорізом, навіть масляний. Для зручності при роботі рекомендується застосовувати тонку металеву лінійку.