Вікна

Вікно під євро

Вікно під євро Ну що, зробимо колишнє «радянських» віконце красивим і продуваються? Воно, звичайно, страшненька, але розумно вчинив.

Головне для мене відкриття — в ньому передбачені пази для ущільнювача, тобто можна утеплити вікно заздалегідь.

Але спочатку треба наростити підвіконня: каструлі я не збираюся на нього ставити, а от горщики з розсадою обов'язково. Брусок 4x4 см прикріплений саморізами.

А далі поєдинок з страшилкою: хто кого? Запевняю, сім потів зійде, схуднете, перш ніж досягнете подібності лиску (навіщо в платний тренажерний зал ходити?). Вручну зашкурити всю поверхню, зняти згнилі зовнішні штапики, обережно, щоб скло не випало.

Вікно під євро
Очистити від бруду і зашпаклювати, прибити нові штапики. Потім я все-таки ще раз пройшлася по них шпаклівкою для кращої герметичності. Підвіконня при цьому вирівняла тим же складом і довго, болісно шліфувала саморобним наждачним інструментом.

Монтажною стрічкою прикрила скла, прогрунтовала вуличні рами і, нарешті, пофарбувала вікна. Але це ще не все! Для порятунку від різної літаючої нечисті збила примітивну рамку і, натягнувши сітку, прикріпила зовні двома шурупами біля кватирок.

Оскільки взимку через радянський раритет дуло так, що штора вітрилом стояла, збираючись з усієї кухнею в гості до Снігової королеви, то вирішила надійніше сховатися від вітру. Всі стики скла і рами промазала силіконом і поставила додаткові штапики з внутрішніх сторін, де їх ніколи не було , попередньо пофарбувавши з усіх боків.

УВАГА! Силікон дуже погано змивається зі скла навіть спеціальними засобами (мала сумний досвід), тому будьте з ним обережніше.

Вікно під євро
Чесно кажучи, набридло паритися і воювати з кривизною старого виробу, тому коробку вирішила обклеїти білої кромочной стрічкою шириною 4 див Звичайно, з маленьким праскою було б простіше, але і з великим извернулась (чи нам звикати?). Неширокий молдинг з пінополістиролу приклеїла спеціальним клеєм по периметру віконної коробки — все-таки з ним відреставрована віконце виглядає рівніше.

Вікно під євро
А найголовніше, не забудьте після повної просушки пофарбованих рам прилаштувати в пази гумовий самоклеючий ущільнювач, який я проклала ще й просто по периметру рам і кватирок. У коробці (там, де «вулична» рама) теж є паз, а ширше — 1 см, куди восени потрібно що-небудь покласти: або ущільнювач, або шматки пінопласту.

Можливо, і не суперблиск зі старого вікна вийшов, але герметичності в ньому точно більше.

Ірина Савосина
За матеріалами газети "Толока. Робимо самі"