Вікна

Підготовчі заходи до зими на віконних системах

Підготовчі заходи до зими на віконних системах У минулі часи при настанні зими підготовка вікон займала значну кількість часу і сил: їх потрібно було конопатити, заклеювати щілини, вставляти ущільнювачі і т.

п. З появою сучасних пластикових систем подібні заходи відійшли в історію, однак, дещо перед настанням потрібно зробити:

1. Чистка. Перед настанням холодів вікна потрібно добре помити, при чому це стосується також підвіконня і укосів. В якості миючого засобу краще всього застосувати мильну воду, м'яку губку або ганчірку, при чому дану операцію потрібно провести і зовні, і всередині приміщення. В процесі цього проводиться також чистка дренажних каналів, для чого можна застосувати шило або зубочистку: це робиться для того, щоб восени і взимку не відбувалося затримки води в каналах, що дозволить стулок безперешкодно рухатися.

2. Чистка фурнітури. Фурнітуру також слід добре почистити, приділяючи особливу увагу місцям розташування притискних роликів: для видалення пилу і старої змазки найкраще в даному випадку застосувати жорстку кисть.

3. Мастило. Після очищення вікна необхідно змастити всі його механізми, для чого потрібно придбати якісну силіконову змазку, краще західного виробництва. З більш дешевих матеріалів у цьому випадку можна скористатися солідолом (рослинна олія у даному випадку застосовувати категорично не рекомендується). Змащуючи ролики, важливо рукоятку прокручувати, що дасть можливість мастилі потрапити на всі поверхні рухомих елементів.

4. Ущільнювачі. Після змащування механізмів проводиться ревізія стану віконних ущільнювачів: заняття це дуже відповідальний, оскільки саме від їх хорошого стану безпосередньо залежить здатність вікон витримувати кліматичні впливу вулиці. Ознакою того, що ущільнювач зносився, є слабка шумоізоляція, запотівання і обмерзання вікна. В заходи по обслуговуванню ущільнювачів входить їх регулярне чищення і мастило, для чого підійде спеціальна речовина або силіконове

Підготовчі заходи до зими на віконних системах
технічний вазелін (після цього ущільнювач не буде пересихати і промерзати). При серйозному знос ущільнювача проводиться його заміна, що цілком під силу зробити самостійно, не викликаючи майстра. Найпростіше витягнути старі ущільнювач і піти з ним на будівельний ринок: підібравши ідентичний за формою новий матеріал, що його встановлюють у віконний паз.

5. Регулювання. Для того, щоб при настанні зими збільшити щільність притиснення рами в закритому стані, слід скористатися спеціальним ключем-шестигранником. Горизонтальні сторони регулюються на верхніх і нижніх панелях, скориставшись спеціальними гніздами на петлях. Нижня панель регулює вертикальні сторони.